W miesiącu:115001
Ogólnie:5850799

2

czwartek, 18, kwiecień 2024 19:48

Wczorajsze zawody odbyły się w Lublińcu i zgromadziły aż 133 zawodników i zawodniczek z 22 klubów. Pokaźną liczbę zawodników reprezentowało Klub Sportowy Paco! Dowiedzieliśmy się, że Luiza Szarecka w kategorii fitness sylwetkowe kobiet:wszechkategoria zdobyła czwarte miejsce! Na 17 zawodniczek, wynik naszej reprezentantki jest bardzo dobry, szczególnie, że wyprzedziła swoje najgroźniejsze rywalki: Dianę Dudziak (zwyciężczynię debiutów w Ostrowii Mazowieckiej) i Agnieszkę Witasek (zwyciężczyni zeszłorocznych mistrzostw Polski). Luiza podkreśliła, że bardzo się cieszy z wyniku i ma większą motywację do przygotowań na zbliżające się mistrzostwa Polski w Kielcach.

Młody talent polskiej kulturystyki, podopieczny Dominika Hałasa po raz kolejny pokazał swoją znakomitą formę w kategorii do 70kg. Marcin Myśliwiecki pokonał swoich rywali i zdobył pierwsze miejsce.

Nasz mistrz Jakub Potocki, który cały rok pilnuje swojej formy i ma bardzo duże doświadczenie w tym sporcie również wystąpił (pewnie z marszu przed MP) w kategorii kulturystyka mężczyzn 100kg zdobywając drugie miejsce, a także w kategorii kulturystyka weteranów wszechwag, gdzie Kuba nie miał sobie równych i zdobył pierwsze miejsce.

Piąte miejsce zajął Bartek Budzyński, który miał 18 zawodników w swojej kategorii. Jak pisze jego trener, Bartek wyszedł wczoraj z najlepszą jak do tej pory formą startową. Pozostałe wyniki podamy niebawem.

Rywalizacja odbyła się w poszczególnych kategoriach: Juniorzy (do 23 lat): Kulturystyka Klasyczna Juniorów: wszechkategoria, Kulturystyka Juniorów: wszechwag, Weterani (powyżej 40 lat): Kulturystyka Weteranów: wszechwag, Seniorki i Seniorzy: Fitness Sylwetkowe Kobiet: wszechkategoria, Bikini Fitness Kobiet: wszechkategoria, Męska Sylwetka: wszechkategoria, Kulturystyka Klasyczna mężczyzn: 180 cm +180 cm Kulturystyka Mężczyzn: 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg Kulturystyka + Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn (zwycięzcy poszczególnych kategorii) OPEN