Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:469
Wczoraj:1137
W tygodniu:2713
W miesiącu:21038
Ogólnie:3189535

Kto jest online

6
Online

środa, 20, czerwiec 2018 13:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

O suplementacji towarzyszącej treningom mężczyzn mówi się dużo. Dla każdego normalny jest widok mężczyzny z shakerem pełnym koktajlu białkowego, gainera czy mieszanki węglowodanów z różnymi innymi substancjami. Kobiety – zwłaszcza początkujące w 'zmaganiach z żelastwem' często podchodzą do tej kwestii sceptycznie lub z dozą niepokoju, a to spory błąd, ponieważ często dzięki niektórym odżywkom i substancjom mogą przede wszystkim ułatwić sobie życie i dbanie o swój organizm, a także poprawić efekty wizualne swoich treningów. Wiadome, ze kobiety raczej nie przyjmują boosterów testosteronu, zatem jakie suplementy są dla nich wskazane?

 

Przede wszystkim białko – zarówno lekkostrawne i szybko wchłanialne białko serwatkowe, jak i wchłanialna wolno kazeina. Obydwa te białka występują m. in. w mleku. Jakiś czas po treningu a także rano wskazane jest białko serwatkowe, które szybko dostarczy naszym mięśniom potrzebnych aminokwasów, kazeina zaś, która powoli uwalnia swój profil aminokwasowy zabezpieczy nasze mięśnie przed katabolizmem w trakcie nocy.

Jeśli już mowa o aminokwasach, dobrym produktem także dla kobiet będzie również BCAA, ograniczające m. in. zmęczenie mięśni w trakcie treningu, ale również są bardzo zaangażowane w tworzenie tkanki mięśniowej i jej odbudowę po mikrourazach, których doznały podczas ćwiczeń.

W suplementacji dla kobiet również ważne substancje, które zwiększają w naszej krwi poziom tlenku azotu. Dlaczego ? Krew, która dostarczana jest do trenowanego mięśnia przynosi ze sobą wiele substancji, witamin, minerałów, a także aminokwasów i glukozy, które są naszym mięśniom bardzo potrzebne. Dzięki tym składnikom mięśnie szybciej się regenerują, a woda z krwi wspomaga efekt 'pompy mięśniowej'. NO jest zaś związkiem chemicznym, który rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia je, co wspomaga transport do mięśni większej ilości krwi.

Siła i wytrzymałość mięśni, zmniejszenie ich zakwaszenia oraz utratę tkanki tłuszczowej wspiera beta-alanina. Podobnie CLA, które oprócz wspomagania utracie tkanki tłuszczowej, podnoszenia siły mięśni i zwiększania ich masy także chroni ją i przyspiesza nasz metabolizm.

Jako doskonała przedtreningówka sprawdza się kofeina. Jest ona szczególnie skuteczna w połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty. Kobiety, mimo że zawzięte i uparte, takzę czasem potrzebują dodatkowego pobudzenia organizmu i umysłu, pomocy w skupieniu na treningu, a kofeina doskonale się do tego nadaje. Nie tylko do tego zresztą ! Wspiera siłę mięśni, intensywność treningu oraz spalanie tłuszczu.

Nikt nie powiedział również, że wspomagająca wytwarzanie energii podczas wysiłku oraz uwydatniająca rozmiar mięśni kreatyna jest tylko dla mężczyzn ! W przypadku kobiet także jest to suplement, który się sprawdza, zwłaszcza u takich, które wiążą ćwiczenia na siłowni z czymś więcej niż jedynie lekkim wyrzeźbieniem sylwetki.

Warto także zaopatrzyć się w witaminę D, która wspiera siłę i rozrost mięśni, a także witaminę C, która wspiera układ odpornościowy. Niszczy ona także wolne rodniki, jako substancja silnie antyoksydacyjna. Witaminy z grupy B pomagają wykorzystać energię ze składników, które są obecne w naszej diecie.

Polecany kobieto jest także tran. Obniżą on cholesterol, dzięki zawartym w nim kwasom omega-3 a także kwasowi DHA. Obniżają także ciśnienie krwi, wspomagają także ogólny stan zdrowia.

Aby nasz trening był efektywny i nie był czasem straconym, wszystko musi działać jak należy. Zarówno skurcz mięśnia jak i faza jego rozciągania powinny przebiegać jak należy, mało kto zaś wie, że do prawidłowego skurczu mięśnia potrzebny jest wapń. Bez jego odpowiedniej ilości nie będzie to przebiegało jak należy, na czym traci oczywiście nasz trening.

Jak widać, lista nie jest może specjalnie krótka, jednak suplementację oraz zakup wszelkich odżywek powinniśmy dostosowywać do swoich potrzeb, stylu życia i rodzaju treningu. Nie można i nie trzeba jednak od nich uciekać, ponieważ dbanie o komfort swojego treningu oraz dobre samopoczucie jest czymś bardzo ważnym; ) Suplementy nie zrobią z nas kwadratowych kloców zbudowanych z mięśni, a wspomogą wyrzeźbienie smukłej i atrakcyjnej sylwetki, do której dążymy. ;)

 

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 497 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO