Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:469
Wczoraj:1137
W tygodniu:2713
W miesiącu:21038
Ogólnie:3189535

Kto jest online

6
Online

środa, 20, czerwiec 2018 13:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Mimo gorąca, typowo letniej atmosfery w ostatnim czasie i raczej braku narzekania na deficyt promieni słonecznych, wiele osób może skarżyć się na wiele dolegliwości jak przeziębienia, biegunki, utrata apetytu, bóle kości oraz stawów, ale także zaburzenia widzenia. Wydawać by się mogło, że w taką pogodę choroba jest niemożliwa, a jednak! Zarówno te dolegliwości- związanie z niedoborem, jak i kilka innych – tych związanych z nadmiarem witaminy D może być dla nas uciążliwych. Co prawda dla uzupełnienia jej niedoboru w naszym organizmie wystarczy 20 minutowy spacer na słońcu, jednak praca w zamkniętych pomieszczeniach, przebywanie w domu czy a galeriach utrudniają nieco tą sprawę.

 

Witamina, o której mowa jest syntetyzowana naturalnie w naszym organizmie. Dzieje się to pod pływem światła słonecznego, a uzyskiwana jest z substancji pochodzących z cholesterolu. Witamina D podlega różnymi przemianom do związków, które wykazują działanie podobne do hormonów. Odpowiada ona za prawidłowy rozwój kości i ich mineralizację. Ma też bardzo duży wpływ na regulację naszej gospodarki wapniowo- fosforowej. Jest ona niezbędna we wszelkich procesach kostnienia oraz powstawaniu zawiązków potrzebnych do budowy naszych kości.

O objawach niedoboru wiemy już ze wstępu. Przewlekły jej niedobór skutkuje u osób dorosłych m.in. rozmiękczania kości oraz osteoporozy.

Co jednak za dużo to nie zdrowo – nadmiar tej witaminy przede wszystkim pozbawia nas apetytu, osłabia nas, wywołuje nudności i zwiększone uczucie pragnienia. Dodatkowo występuje także świąd skóry, biegunka, nadmierne pocenie się czy oddawanie moczu.

Aby nie dopuścić do niedoboru Witaminy D należy przede wszystkim poświęcić chociaż kwadrans dziennie na wystawienie się na słońce, najlepiej bez bardzo wysokich filtrów, które zaburzają nasz proces korzystania z promieni słonecznych w kwestii syntezy tej witaminy. Ważna jest także odpowiednia dieta – ryby (tuńczyk, łosoś), pieczarki, żółtka jaj, mleko sojowe. Bardzo istotnym elementem dostarczania tej witaminy wraz z pożywieniem jest wprowadzanie jej z produktami bogatymi w wapń, ponieważ dbają one o naszą równowagę i współpracują ze sobą.

Dobrym sposobem na unikanie niedoboru tej witaminy jest także przyjmowanie jej z innymi witaminami oraz minerałami w różnych produktach. m.in. Paco Multi-Vitamin complex.

Polecamy wybranie jak najdogodniejszego i najwygodniejszego rozwiązania dla siebie. Warto wspomagać się dietą i produktami, które dostarczają nam konkretną ilość danego składnika, skorzystajmy jednak także z panującej aury i mimo duchoty i upału.. wszyscy na słoneczny spacer; )!

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 493 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO