Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:583
Wczoraj:1241
W tygodniu:3063
W miesiącu:19764
Ogólnie:3220868

Kto jest online

7
Online

środa, 18, lipiec 2018 14:26

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Cele, zaparcie oraz zaangażowanie Klientów bywa różne. W każdym Klubie Sportowym znajdziemy zarówno osoby, które przychodzą w celu spotkania znajomych i aktywnego spędzenia czasu, inni zmieniają swoje ciało budując masę lub gubiąc kilogramy dla samego siebie, jeszcze inni podchodzą do sprawy znacznie poważniej, wdrążając siłownie w życie bardzo mocno i poza koniecznymi obowiązkami w ciągu dnia jest to ich priorytet. Ba, dla niektórych stanowi także element pracy i zajmuje dość znaczną część codzienności. Każdy jednak, mimo wkładanego wysiłku, bazując na swoim doświadczeniu na różnym poziomie, napotkał jakieś niedogodności. Istnieje kilka błędów oraz cech charakteru, które czasem potrafią zaburzyć drogę do osiągnięcia swojego wymarzonego i upatrzonego celu.

 

Kwestia diety i jej doboru nie zawsze jest taka łatwa, jak może się wydawać. Osoby mocno zaangażowane w kształtowanie swojego ciała, które gdzieś z tyłu głowy mają udział w startach lub też to postanawiają często w przypływie emocji nie potrafią być cierpliwe. Nie należy osądzać swojej sylwetki i jej zmian przy stosowaniu danej diety zbyt wcześnie. Wielu adeptów kulturystyki bardzo szybko przechodzi z jednej diety do drugiej, często bez odczekania odpowiedniego okresu, aby kolejna metoda żywieniowa mogła zadziałać. Często należy po prostu dać sobie szansę i .. czas. Ważne jest także indywidualne podejście do diety – po konkretniejszym stażu w kwestii określonego żywienia znamy już w jakimś stopniu swoje reakcje oraz potrzeby. Nie można totalnie sugerować się działaniem danego rodzaju żywienia na kogoś i powielać jego diety 'kropka w kropkę'. Zwłaszcza, jeśli dieta ta polega na codziennym jedzeniu w zasadzie tych samych produktów. Każdego w końcu to znuży, jeśli będziemy stosować zróżnicowane produkty – nasza dieta przyniesie z pewnością bardziej długotrwałe efekty, ze względu na to,że będziemy w stanie dłużej ją trzymać.

Konkretnie wyliczona kaloryczność oraz zwracanie szczególnej uwagi na jakość produktów, z których dostarczamy składniki odżywcze na tym etapie zaangażowania jest już bardzo ważne. Porządna waga i sporządzona tabela kaloryczności produktów na pewno się przydadzą. Dzięki temu jest opcja,że unikniemy kolejnego błędu, czyli przejadania się. Często 'nadużywanym' makroskładnikiem są węglowodany, które organizm wykorzystuje na tyle, na ile mu potrzeba, resztę zaś gromadzi w postaci tkanki tłuszczowej i gdzie w okresie masy jesteśmy nastawieni na chociażby lekkie odłożenie się jej, to przy redukcji raczej nam bardzo na tym nie zależy. Węglowodany są oczywiście ważne, a wręcz niezbędne, zwłaszcza okołotreningowo, jednak jak wiadomo -wszystko z umiarem.

Tak jak w większości aktywności czy sfer – konsekwencja to podstawa. Konsekwencja, ale i systematyczność, co ma się również do diety. Metoda jedzenia regularnych posiłków w danym odstępie czasu sprawdza się już bardzo wiele lat – dlaczego więc z niej rezygnować.

Uważanie także suplementów diety i dodatków żywieniowych jako czegoś nadzwyczajnego nie jest dobrym pomysłem. Trzeba mieć świadomość, że aby działały one odpowiednio, odpowiednia musi być także dieta. Stanowi ona podstawę dobierania reszty produktów, które mają ją jedynie uzupełniać. Samo stosowanie chromu czy l-karnityny, bez ucięcia kalorii nie za bardzo da nam efekt spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli zaś zmieniamy cel naszego sposobu odżywiania – nie róbmy tego z dnia na dzień. Zarówno nagłe ucinanie bardzo dużej ilości kalorii, jak i wprowadzanie nadwyżki kalorycznej bardzo brutalnie nie będzie dobre w skutkach, zarówno dla efektów diety jak i naszego samopoczucia pod wieloma względami.

Początkujący kulturysta czy tez zaangażowany amator lub totalnie początkujący – każdemu zdarza się popełnić jakiś błąd, który wydaje się tak banalny, że nie zwracamy uwagi na to, aby go dopilnować.

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 658 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO