Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:587
Wczoraj:1241
W tygodniu:3067
W miesiącu:19768
Ogólnie:3220872

Kto jest online

9
Online

środa, 18, lipiec 2018 14:30

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Wielu z nas w wyniku jakiegoś niezrozumiałego zjawiska lub po prostu wszędzie obecnego pędu, nie zdarzyło się zorientować nawet kiedy minęło lato i dobiliśmy do października. W aktualnym okresie nie mamy co liczyć na stabilność pogody, co stanowi wielokrotnie utrudnienie dla osób aktywnych. Niektórzy wybierają na co dzień inny rodzaj spędzenia zdrowo czasu niż siłownia, jednak w pewnych przypadkach nie stanowi to przeszkody, a wręcz przeciwnie. Osoby, które są fanami joggingu i nie wyobrażają sobie bez niego dnia lub specerowicze mają aktualnie często ciężkie warunki tu temu. Ale ale! Od czego są różne urządzenia, które mogą wspomóc i umożliwić tą aktywność, w przyjemnych warunkach i z możliwością urozmaiceń?

 

Bieżnia dla niektórych wydaje się jedynie tworem z przesuwnym pasem, który ma dużo wspólnego jedynie z nudą. Wystarczy jednak uruchomić troszkę swoją kreatywność :) Nie bójmy się wszelkich eksperymentów, ani też wzroku sąsiada na orbitreku. Naśladowanie m.in. aerobiku to doskonały sposób na spalenie dodatkowych kalorii i pełne wykorzystanie czasu, który poświęcamy na ćwiczenia. Słuchawki na uszy i poruszanie się w rytm muzyki może bardzo urozmaicić trening. Dodatkowo dobrze jest, jeśli muzyka ma zróżnicowane tempo – czas na bieżni może wtedy być pewnego rodzaju odpowiednikiem typowego treningu interwałowego. Sam typowy trening interwałowy także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które nie pozwoli nam się nudzić. Zmiany tempa poruszania się i zmęczenie pozwoli nam zakończyć trening z zadowoleniem i satysfakcją.

Tak jak i w joggingu nasza trasa nie jest stałą, gładką i prostą nawierzchnią, tak i bieżnia może zastąpić nam zróżnicowanie terenu. Większość z nich aktualnie posiada opcję zmiany poziomu nachylenia pasa. Różne tempo w połączenie z różną stromością i już powoli zabijamy monotonię.

Rzadko kiedy widujemy osobę w parku, która biega z ciężarkami czy hantlami. Dostępność tego typu pomocy w siłowni, bez konieczności noszenia ich później aż do czasu powrotu do domu znacznie zachęca; ) Połączenie treningu na bieżni z siłowym jest jak najbardziej możliwe – wystarczy zaopatrzyć się w obciążenie i podczas sesji pobudzać także swoją klatkę piersiową,tricepsy czy bicepsy. Musimy co prawda pamiętać o dostosowaniu w takim przypadku tempa marszu (właśnie – marszu, a nie biegu). Podczas takiego treningu możliwe jest także wykonywanie skłonów czy przysiadów.

Odpowiednio skonstruowana oraz dobrana powierzchnia bieżni i materiały, z jakiej jest zbudowana mają także lepszy wpływ na nasze stawy niż beton i inne utwardzone powierzchnie. Patrząc także na pogodę, na bieżni istnieje raczej mniejsze ryzyko skręcenia kończyny i innych tego typu urazów w błocie oraz na mokrej trawie niż w ciepłych, dostosowanych warunkach.

Obydwie nasze placówki oferują sprzęt do tego typu ćwiczeń; ) Zapraszamy więc, aby po prostu ułatwić sobie czasem życie, nadal pozostając aktywnymi!

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 697 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO