Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:827
Wczoraj:1181
W tygodniu:5628
W miesiącu:16973
Ogólnie:3397532

Kto jest online

22
Online

piątek, 14, grudzień 2018 16:19

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Mamy coraz większą świadomość tego co jemy. Częściej zwracamy uwagę na makroskładniki w naszej diecie, jednak w wielu przypadkach operujemy dość ogólnymi stwierdzeniami. Nie każdy orientuje się jak często duże znaczenie w naszym organizmie mają owe składniki. Białka kojarzą nam się z mięśniami i w zasadzie tylko kwestiom z nimi związanymi przypisujemy ich rolę. Jednak to nie wszystko !

 

Spadek odporności, gorsze gojenie się ran, osłabienie oraz apatia, zahamowanie wzrstu, brak apetytu a także gorsza jakość procesów myślowych i problemy z koncentracją to tylko niektóre objawy niedoboru białka w naszej diecie. Charakterystycznym jego objawem jest również występowanie białych, podłużnych linii na paznokciach. Jego zawartość w naszym codziennym bilansie energetycznym nie powinna być mniejsza niż 10%.

Oprócz funkcji budulcowej wszystkich tkanek ustrojowych, białka budują także immunoglobuliny, biorą udział w detoksykacji organizmu, transportują tlen poprzez cząsteczki hemoglobiny i transferyny. Białka wytwarzają również hormony, które mają bardzo duże znaczenie w wielu procesach biochemicznych – są to m.in. hormon wzrostu, a także insulina. W przypadku niedoboru węglowodanów i tłuszczu jest to źródło energii dla organizmu. Jest to jeden z najważniejszych składników w naszej diecie i nie powinno być to ignorowane. Fakt – jego nadmiar także nie jest bezpieczny, jednak w dzisiejszych czasach oprócz nadwagi, otyłości i problemem z przyjmowaniem zbyt dużej ilości jedzenia, występujżcym często problemem jest także brak czasu na spożywanie posiłków. Ciężko jest w warunkach stresu oraz braku czasu uzupełnić zapotrzebowanie na białko, wtedy więc pojawiają się problemy.

Źródłem białka jest zarówno mięso, jak i zboża, jaja, mleko, ser, orzechy i rośliny strączkowe .

W przypadku osób aktywnych fizycznie i trenujących codzienne zapotrzebowanie na białko może być wyższa nawet o 0,3-0,5 g na kilogram masy ciała. Ważne jest, aby o tym pamiętać i dostarczać go odpowiednią ilość. Zdarza się, że trenujące osoby nie są w stanie 'przejeść' odpowiedniej jego ilości. W takich przypadkach na ratunek przychodzi im.. odżywka białkowa; )) Pozwala ona uzupełnić zapotrzebowanie na białko bardzo skutecznie, a kazeinę można stosować w celu zabezpieczenia mięśni przed katabolizmem nocnym. Dodatkowo jest to forma bardzo wygodna, nie potrzebująca wcześniejszej obróbki termicznej lub odgrzewania, a do tego bardzo smaczna i często dostępna w bardzo wielu wariantach smakowych.

Warto więc brać pod uwagę zapotrzebowanie naszego organizmu i dostarczać mu wszystkich składników, których potrzebuje, skupiając się również na innych ich rolach w organizmie niż tylko te ogólnie znane.

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 448 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO