Logowanie

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:469
Wczoraj:1137
W tygodniu:2713
W miesiącu:21038
Ogólnie:3189535

Kto jest online

6
Online

środa, 20, czerwiec 2018 13:18

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

 Sezon trwa. Wyjazdy wakacyjne i pokazywanie ciała na plaży to widok bardzo częsty o aktualnej porze roku. Zjawiskiem bardzo częstym są osoby, którym udało się 'zrobić formę' na lato, ale także takie, które nadal walczą o swoją sylwetkę. Często popełnianym błędem jest przede wszystkim brak zwracania uwagi na to, jak bardzo ważna jest w tym wszystkim dieta ! Mimo ćwiczeń sylwetka dalej stoi w miejscu lub też efekt jest odwrotny, ponieważ organizm przy treningach domaga się jeszcze więcej jedzenia, a my.. po prostu mu je dostarczamy, nie zwracając na nic uwagi. Jak to zmienić?

 

Najważniejszym krokiem jest zacząć słuchać samego siebie oraz swoich potrzeb oraz nauczyć się je rozróżniać. Zachcianka, a głód to dwie różne sprawy. Posiłek, a przekąska także. Motywacja samego siebie to jeden z trudniejszych filarów sukcesu w tej kwestii, jednak w chwilach słabości wart pomyśleć.. ze każdy w pewnym momencie miał kryzys, a zaciśnięcie zębów (dosłownie) da jeszcze więcej satysfakcji niż chwilowa przyjemność ze zrealizowania pokusy. Omijajmy szerokim łukiem jedzenie systemem, aż nasz talerz będzie pusty. Weźmy tez naczynie mniejszych rozmiarów i zakończmy jedzenie, kiedy poczujemy uczucie sytości, a nie wtedy, kiedy nic na talerzu już nie zostanie.

Dla oszukania łaknienia, możemy także wypić szklankę wody przed posiłkiem ( a także dużo wody w ciągu dnia!), aby dać żołądkowi złudne uczucie sytości. Nie rozpraszajmy się także telefonem, komputerem czy oglądaniem telewizji – poświęćmy ten czas na posiłek i cieszmy się nim. Dodatkowym czynnikiem powinna być odpowiednia ilość snu, aby nasz układ hormonalny, który odpowiedzialny jest także za uczucie głodu i sytości, nie rozregulował się i nie utrudniał nam procesu gubienia zbędnych centymetrów.

Ważna jest również ilość (około 5 posiłków dziennie, zamiast dwóch dużych), a także ich jakość – duza ilość warzyw i odpowiednia ilość błonnika.

Jak więc widać, nasze odżywianie jest uzależnione od naszych nawyków. Wszystko jest jednak do naprawienia i wszystko da się zmienić – a początkowo niemożliwe stanie się codziennością; ) Nie musimy od pierwszego dnia postanowienia o swoim wymarzonym ciele wchodzić z redukcją – 100 kalorii, półtorej godzinnym cardio.. Warto zacząć od małych kroczków, aby nasz sposób żywienia stał się nieuciążliwą codziennością, zamiast rygorem i powodem do złości i ograniczeń. Zadbajmy aby nasze ciało, ani nasza dieta nie były chwilowe.

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

  OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 491 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO