W miesiącu:156010
Ogólnie:5891808

4

środa, 24, kwiecień 2024 21:01

Podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu od 13 do 18 maja w Hiszpanii, wystartowało aż 102 zawodników z Polski! Tym samym drużynowo nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce! Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom, którzy w ciężkich i wyrównanych bojach w Mistrzostwach Polski w Kielcach wywalczyli sobie miejsce w prestiżowych ME.

Wszystkim zawodnikom należą się ogromne słowa uznania. Jesteśmy z Was dumni, bo wiemy, że daliście z siebie wszystko. Warto też wspomnieć o naszych zawodnikach Paco Lublin i jednocześnie reprezentantach województwa Lubelskiego! Jakub Potocki nasz doświadczony i utytułowany kulturysta podczas Mistrzostw Europy wystartował w kategorii Kulturystyka weteranów 40-49 lat, a także w kulturystyce mężczyzn powyżej 90 kg. W obydwu kategoriach Kuba zajął 6. miejsce. Natomiast Piotr Zieliński wszedł do finału i zajął 6. miejsce w kategorii męska sylwetka. Anna Bernady, nasza złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski wystąpiła w Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy w dwóch kategoriach: fitness sylwetkowe weteranek, a także fitness sylwetkowe seniorek do 163cm. W weterankach przy silnej obsadzie Ani nie udało się przejść dalej, natomiast w seniorkach zabrakło jej jedynie dwóch punktów, by przejść do finału! Ani należą się słowa uznania i brawa, bo na 22 zawodniczki startujące w fitness sylwetkowe seniorek powyżej 163cm uplasowała się na 7. miejscu!