Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:3220
Wczoraj:7422
W tygodniu:32221
W miesiącu:166754
Ogólnie:5719390

Kto jest online

3
Online

piątek, 29, marzec 2024 09:12

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora





LUBIKA





Zdarza się, że wracając z treningu, który wykonaliśmy danego dnia zamiast dopływu endorfin i wspaniałej formy i samopoczucia, odczuwamy wszystko niestety nieco inaczej. Często winę za bóle głowy po treningu zrzucamy na 'zły dzień', nieodpowiedni klimat na siłowni przy danej pogodzie, przetrenowanie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak wiele czynników może wpłynąć na samopoczucie po treningu i m.in. bóle głowy. Warto mieć świadomość, na co należy zwracać uwagę podczas, aby po treningu być w pełni zadowolonym, bez niechcianych dolegliwości.

 

Jeśli ból głowy, jej zawroty, mroczki przed oczami czy okresowo podwójne widzenie nie wynika z naszych problemów zdrowotnych i raczej ustępuje po jakimś czasie po treningu, to w większości przypadków odpowiednim przygotowaniem do niego lub działaniem podczas, możemy te nieprzyjemności zlikwidować.

Nie każdy z nas dobrze reaguje na spadek poziomu glukozy we krwi, które podczas treningu następuje jednak dość szybko.Problemy z samopoczuciem mogą wynikać zarówno z tego, że nie zaplanowaliśmy odpowiednio czasu posiłku przed treningiem lub idąc w drugą stronę – próbujemy ratować sytuację, chcąc dostarczyć sobie kalorii w trakcie wysiłku. Poza zasobami energii bardzo ważne są także zasoby wody w organizmie. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ból głowy często występuje w wyniku odwodnienia organizmu, a w czasie treningu tracimy przecież dużo wody. Woda wysoko zmineralizowana może pomóc nam także w zniwelowaniu niedoboru minerałów, które także mają duże znaczenie w kwestii samopoczucia. Ważne jest także uzupełnianie ich odpowiednią dietą oraz suplementami. Duże znaczenie ma poziom wapnia, magnezu, potasu.

Nieodpowiednie przygotowanie się mentalne oraz fizyczne do treningu powinno również stanowić priorytet w celu poprawienia swojego samopoczucia po nim. Stres, nadmierne zmęczenie, wszystkie czynności wykonywane w biegu oraz napięciu – na pewno to nie służy. Stres, a dodatkowo niektóre stymulanty oraz wysoka intensywność prowadzonego przez nas treningu przyczynia się do podniesienia ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Niejedna osoba zapewne spotkała się z nieprzyjemnym pulsowaniem w głowie.

Ważny jest dla nas również tlen i odpowiednia technika oddychania – wstrzymywanie go m.in. w czasie intensywnego wyciskania, powtórzeń z wysokim obciążeniem.. Nasze komórki potrzebują w tym czasie szczególnie dużo tlenu, a nie dodatkowego jego deficytu.

Jedną z przyczyn, o której często nie myślimy w tym względzie jest po prostu zła technika wykonywania niektórych ćwiczeń. Niektóre miejsca na naszym ciele dość intensywnie reagują na złą technikę, utrudnione jest wtedy odpowiednie krążenie krwi.

Bóle głowy po treningu zdarzają się zarówno początkującym, jak i już doświadczonym w tych sprawach osobom. Ważne jest, aby mieć świadomość i możliwie eliminować wszystkie te czynniki, w trosce nie tylko o chwilowy stan samopoczucia, ale również długotrwale pojęte zdrowie; )

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line



 









Partnerzy





Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

























 


















OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 399 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO