Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:801
Wczoraj:1181
W tygodniu:5602
W miesiącu:16947
Ogólnie:3397506

Kto jest online

10
Online

piątek, 14, grudzień 2018 16:02

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

W obecnym trybie życia większości ludzi i panujących trendach oraz większej świadomości swojego ciała, mało kto z nas nie zna chociażby kilku osób, które uczęszczają na siłownię i trenują. Dzielą się doświadczeniami, wiedzą, nowinkami i efektami, inspirują się często oraz inspirują nas do rozpoczęcia zdrowego trybu życia i zadowolenia ze swojego ciała. O ile motywacja w formie oglądania zdjęć na instagramie czy relacji z zawodów to jeszcze nie skrajność, to istnieją pewne niebezpieczne objawy, które mogą świadczyć o tym , że nas lub osoby nam bliskie dotknęło bardzo niebezpieczne zjawisko- bigoreksja.

 

Ze wszystkim w życiu da się przesadzić. Każda kwestia- czy to praca czy rodzina, sport, hobby mogą przejąć całe życie i je w siebie zaangażować. Osoby dotknięte chorobą, o której mowa podporządkowują często każdy aspekt swojego życia pod trening. Często stosują bardzo długie, przesadnie intensywne treningi, dodatkowo będąc wobec siebie bardzo restrykcyjnymi pod względem diety. Inne objawy, bardziej 'namacalne'? Każda ćwicząca osoba ludzi widzieć u siebie efekty treningów i czasem przygląda się im w odbiciu lustra. Osoby z bigoreksją spędzają na tym zanadto dużo czasu, napinając mięśnie i oglądając się z każdej strony. Co więcej – osoba taka, wbrew pozorom nigdy nie jest zadowolona ze swoich osiągnięć i rezultatów. Bywa, że osoby w otoczeniu nawet nie zorientują się o dolegliwości swojego bliskiego, ponieważ.. nie będą miały do tego okazji. Zdarza się, ze osoba trenująca totalnie odcina się od życia towarzyskiego, cały swój wolny czas poświęcając 'doskonaleniu' ciała oraz podnoszeniu wiedzy, aby móc to robić. Osoby takie mają ciągłe poczucie niskiej masy mięśniowej, które bywa często bezpodstawne, ponieważ choroba ta dopada także osoby startujące w zawodach kulturystycznych. Mięśnie mają być duże i wyseparowane, tkanka tłuszczowa nisko, forma cudowna cały rok... prowadzi to często do stosowania metod zagrażających zdrowiu.

Ważne, aby zaburzenie nie poszło za daleko. Leczenie polega zarówno na terapii behawioralnej, czyli w aspekcie mentalnym, ale także obejmuje aspekt fizyczny, czyli neutralizowanie zagrożeń związanych z metodami treningowymi oraz dietą.

Nie bądźmy więc obojętni na objawy zaburzeń postrzegania swojego ciała, jeśli występują one wśród naszych bliskich. Bigoreksja jest równie niebezpieczna jak bulimia czy tez anoreksja, a sport ma być przecież kwestią zdrową zarówno fizycznie jak i psychicznie w naszym życiu – oderwaniem, sposobem na wypoczynek czy odreagowanie złych emocji i budowanie zdrowia !

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO