Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1076
Wczoraj:1047
W tygodniu:1076
W miesiącu:16848
Ogólnie:3635228

Kto jest online

6
Online

poniedziałek, 15, lipiec 2019 23:45

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Od małego słyszymy tu i ówdzie, że nie można żyć bez tlenu. To samo słyszymy o wodzie i niejednokrotnie w swoim życiu dowiadujemy się o jej ważnej roli dla naszych organizmów. Staramy się oczywiście dostarczać jej możliwie odpowiednia ilość, jednak nie każdy ma w nawyku posiadanie przy sobie butelki wody i nie zawsze umiemy się 'zmusić' do jej picia. Nie całe jednak jej zapotrzebowanie musimy dostarczać z butelki ! Nie zapominajmy o innych możliwościach; )

 

Woda, woda.. do czego jest nam ona w zasadzie potrzebna? Reguluje ona m.in. temperaturę ciała, przenosi składniki odżywcze oraz tlen do komórek, dodatkowo usuwa toksyny. Jest także niezbędna do zachowania odpowiedniej objętości krwi oraz jej ciśnienia, współpracuje również z naszymi enzymami trawiennymi i pozwala na lepsze wchłanianie się składników odżywczych, których dostarczamy organizmowi na co dzień. Pozwala również na oddychanie, poprzez utrzymywanie płuc w stanie odpowiedniego nawilżenia. Nawilża także nasze gałki oczne.

Herbatki i wszelakie napoje fakt, dostarczają nam jako ciecze wody, jednak istnieje sposób, który jest najczęściej o wiele przyjemniejszy i możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – jeść, a przy okazji nawadniać organizm, serwując mu przy tym szaloną dawkę witamin i minerałów. Jak to zrobić? Każdy owoc oraz warzywo zawiera w swojej masie pewną ilość wody. Są jednak takie, które zawierają jej wyjątkowo dużo i są bardzo polecane w codziennej diecie, aby utrzymać odpowiednią gospodarkę wodną. Dziennie tracimy ok 2,6 l wody z organizmy, nasze zapotrzebowanie dzienne wynosi chociażby 1,5-2l .

Pomidory i brokuły to znakomite warzywa, aby spełnić ten warunek. Poza wysoką zawartością wody, która nawadnia i uśmierza pragnienie, zawierają one także dużo likopenu, który chroni nas przed rakiem.

Jednym z owoców, który dostarcza nam najwięcej wody jest arbuz. Zawiera dodatkowo sporo potasu, sodu, wapnia i magnezu. W truskawkach, które wody zawierają aż 92 % znajdziemy także bardzo dużo witaminy C, kwasu foliowego, potasu oraz błonnika, który wspomaga nasze jelita. Cennych elektrolitów poza wodą dostarczają także melony i brzoskwinie. Witaminy C dostarczają również kiwi oraz cytrusy, doskonale także odświeżają i chronią przed działaniem wolnych rodników.

Jeśli chcemy spożyć jakiś owoc po treningu, dobrym pomysłem będzie ananas, który zawiera oprócz wody bromelinę, przyspieszającą regenerację naszych mięśni. Wiśnie zaś zawierają melatoninę, która ma właściwości łagodzące objawy zapalenia stawów.

Warto więc pozwolić sobie czasem na dodatkowe nawodnienie i dostarczenie wartosciowych składników z najbardziej naturalnych źródeł; )

 

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 228 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO