W miesiącu:174895
Ogólnie:5910693

2

sobota, 27, kwiecień 2024 12:18

Dwie reprezentantki Polski – Aneta Rygielska (64 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) – awansowały do finałów 12. Mistrzostw Europy Seniorek w Boksie.
W piątek na ringu w hiszpańskim Alcobendas pierwsza z nich pokonała niejednogłośnie na punkty (3-2) byłą mistrzynię świata wagi z limitem 69 kg, Ukrainkę Marię Bovę (znaną wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Badulina), zaś druga pewniewypunktowała (5-0) Szwedkę Love Holgersson. Z brązowym medalem do Polski wróci Sandra Kruk (57 kg), która zdaniem 3 z 5 sędziów przegrała dziś Włoszką Irmą Testą.

W pojedynkach finałowych Aneta Rygielska zaboksuje z Włoszką Francescą Amato, zaś Elżbieta Wójcik z młodziutką Irlandką Aoife O`Rourke. Bardzo liczymy, że któraś z nich stanie na najwyższym stopniu podium, bo ostatni złoty medal dla Polski wywalczyła aktualna trenerka kadry, Karolina Michalczuk i miało to miejsce prawie 10 lat temu (20 września 2009 r.) w ukraińskim Nikołajewie. Dodajmy, że dwie Polki w finałach ME boksowały po raz ostatni podczas ME w Rotterdamie w 2011 r.

A w Alcobendas najwięcej zawodniczek w finałach mają Rosjanki (5), Włoszki (3), Angielki, Polki i Turczynki (po 2). Po jednej szansie na złoty medal mają Białoruś, Finlandia, Francja, Irlandia, Rumunia i Ukraina.
źródło: polskiboks.pl

Odwiedza nas 273 gości oraz 0 użytkowników.