Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:513
Wczoraj:775
W tygodniu:513
W miesiącu:15576
Ogólnie:4443481

Kto jest online

14
Online

poniedziałek, 20, wrzesień 2021 15:55

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Jaką odżywkę białkową wybrać?
Do wyboru mamy wiele produktów, które potrafią się znacznie od siebie różnić. Chcąc wybrać odpowiedni dla siebie suplement warto znać różnice między nimi, ponieważ dobranie preparatu do rodzaju aktywności fizycznej i potrzeb jest bardzo ważne. Stosowanie odżywek białkowych ma na celu dostarczenie do organizmu białek. Te, rozkładane w naszym przewodzie pokarmowym do aminokwasów, używane są do budowania mięśni i regeneracji ich włókien po treningu.
Po białko warto również sięgnąć w sytuacji, w której przerwa pomiędzy posiłkami jest zbyt duża, a my nie mamy czasu na posiłek.

Spożycie odżywki dostarczy nam niezbędnych aminokwasów i pozwoli na „przetrwanie” dłuższego okresu bez jedzenia.

KONCENTRAT BIAŁKA - WPC:
Koncentrat białka serwatkowego jest najpopularniejszą formą białka, głównie z uwagi na swoją niską cenę. Zawartość białka wynosi ok. 70 – 80%. Jeżeli chodzi o walory smakowe to koncentrat będzie najlepszym wyborem :D Zawiera nie wielką ilość węglowodanów i tłuszczów, które nadają bardzo dobry smak odżywce. WPC stosuje się głównie jako uzupełnienie diety w białko.

IZOLAT BIAŁKA - WPI:
Izolat białka serwatkowego jest formą białka, która została poddana większej ilości filtracji niż koncentrat, co pozwala otrzymać większą ilość białka w białku i niższą zawartość tłuszczów i węglowodanów. Charakteryzuje się również zdecydowanie mniejszą zawartością laktozy (powinna być bliska zeru). Zawartość białka wynosi ok. 90%. WPI stosuje się głównie okołotreningowo, kiedy organizm narażony jest na katabolizm.

Różnice między poszczególnymi rodzajami białka polegają przede wszystkim na czasie przyswajania. Izolaty są oczywiście najszybszym źródłem aminokwasów co sprawia, że sięgają po nie najbardziej wymagający sportowcy. Optymalnym wyborem zdaje się połączenie koncentratu oraz izolatu białek serwatki (WPC + WPI) – jest to uniwersalna mieszanka, która idealnie sprawdzi się zarówno chwilę po treningu (zawiera szybkie aminokwasy), jak i w ciągu dnia.

www.sklep.paco.pl

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 486 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO