PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Kuriozlana sytuacja miała miejsce w końcówce sobotniego meczu siatkarskiej PlusLigi w Rzeszowie pomiędzy Asseco Resovią, a ZAKSA Kędzierzyn Koźle, wygranym przez gospodarzy 3:1. Sędziowie zakończyli spotkanie w IV secie przy stanie 24:14! Na pomyłkę niemal natychmiast zareagowali statystycy obu zespołów. Cały czas tę sytuację kontrolował również Maciej Dobrowolski. - Zgłaszaliśmy sędziemu, że to nie jest jeszcze koniec, ponieważ zgodnie z informacją od naszych statystyków, którzy prowadzą protokół, było tych punktów 24 – mówi dla portalu pls.pl rozgrywający Asseco Resovii. Po około 20 minutach i dyskusjach przy sędziowskim stoliku główny arbiter Waldemar Niemczura poprosił kapitanów obu drużyn do siebie informując, że faktycznie nastąpił błąd i po pięciu minutach mecz zostanie dokończony.

ZAKSA na takie rozwiązanie nie wyraziła zgody. – Ciekawe jak? Mam wyciągnąć zawodników spod prysznica, czy spod kontroli antydopingowej? – zastanawiał się trener Krzysztof Stelmach, a kapitan Grzegorz Pilarz dodał. - Decyzja była taka, że nie przystąpimy do tego meczu, który już zakończyli sędziowie.

Resoviacy natomiast w komplecie odczekali pięć minut, po czym arbitrzy „oficjalnie” odgwizdali zakończenie meczu. - Nieważne, że zawodnicy byli na kontroli antydopingowej, czy w szatni – mówi komisarz PlusLigi, Jerzy Kajzer i dodaje. - Po podjęciu decyzji o wznowieniu pojedynku mieli obowiązek powrócić na boisko. Ponieważ drużyna ZAKSY odmówiła dogrania brakującego punktu, sprawą zajmie się Wydział Ligi. Według protokołu mecz jest zakończony, natomiast samym zajściem zajmie się komisja PlusLigi - stwierdza Kajzer.

Jednym z komentatorów sobotniego meczu dla Polsatu Sport był Tomasz Wojtowicz, nasz wspaniały były siatkarz.
- W końcówce sędziowie zupełnie stracili głowę, pogubili się - przyznaje lublinianin - Powtórki, zmiany, żółta kartka, dużo nieporozumień i mieliśmy teo efekt - dodaje Wójtowicz, zapewniając że z taką sytuacją spotkał się po raz pierwszy w historii swoich wieloletnich występów na parkiecie i karierze komentatorskiej.