W miesiącu:160537
Ogólnie:5896335

7

czwartek, 25, kwiecień 2024 11:26

W meczu 20. kolejki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet SPR Lublin wygrało we Wrocławiu z AZS AWF 28:23. Dzięki zwycięstwu lublinianki o punkt wyprzedziły dotychczasowego lidera Zagłębie Lubin, który w sobotę rozgrywał pucharowe spotkanie z Byasen Trondheim (ligowy mecz z Łączpolem Gdynia rozegra dopiero w środę).

W meczu we Wrocławiu zarówno na początku pierwszej jak i drugiej połowy SPR miało spore problemy z akademiczkami. AZS prowadził 4:2 w 9. minucie, a chwilę później 7:5.  Lublinianki zdobyły jednak pięć goli z rzędu i w 18. minucie wygrywały już 10:7.
Tuż po zmianie stron miejscowe raptem w 44 sekundy zdołały doprowadzić do remisu 14:14. Wyrównana gra toczyła się jednak jeszcze tylko do 40. minuty, potem górą były wicemistrzynie Polski .
AZS AWF Gardinia Wrocław – SPR Lublin 23:28 (12:14)