W miesiącu:116133
Ogólnie:5851931

5

czwartek, 18, kwiecień 2024 23:26

Daniel Grabowski z OSiR Suwałki wygrał klasyfikację open wśród mężczyzn podczas rozegranych w miniony weekend w Lublinie XXXVI Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym. 25-latek ważący 135,6 kg zwyciężył z wynikiem 950 kg w kategorii powyżej 120 kg. Grabowski, były student KUL, który w ubiegłym roku w RPA podniósł ciężar 445 kg - największy podniesiony przez Polaka w historii! - uzyskał w punktacji Wilks'a 533,52. Drugie miejsce w open zajął Dariusz Wszoła z TKKF Śródmieście Legnica (529,80), a trzecie Maciej Sochacki z AZS Politechniki Warszawa (517, 87).
Grabowski w poszczególnych konkurencjach uzyskał: przysiad: 400 kg, wyciskanie 235 kg, martwy ciąg: 315 kg.
Za niespodziankę należy uznać dopiero jedenaste miejsce w klasyfikacji open 12-krotnego mistrza Europy, 10-krotnego z rzędu mistrza świata Jarosława Olecha. Siłacz ze Starachowic zawody w Lublinie zakończył z wynikiem zaledwie 650 kg, o ponad 250 kg gorszym od swojej życiówki.