PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Za nami pierwszy dzień odbywających się w Lesznie 19. Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie.  Z dwóch zawodników Paco, boksujących w środę w 1/8 finału, do kolejnej rundy awansował jedynie Tomasz Kąkol. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego w kategorii do 64 kg pokonał  3:2 Mateusza Woźniaka z Victorii Ostrołęka.
Drugi z naszych reprezentantów, Mateusz Filipczuk w kategorii do 81 kg przegrał przez RSC w 1. rundzie z Nikodemem Sierszulskim z KS Boks Poznań.
- Bardziej doświadczony rywal od początku rzucił się na naszego zawodnika - relacjonuje Tomasz Falczyński, który sekundował w narożniku Filipczukowi - Mateusz schował się za podwójną gardą i przyjmował ciosy. Nic szczególnego się nie działo, ale sędzia widząc że nasz pięściarz  nie podejmuje walki zaczął go liczyć.

Kilkadziesiąt sekund później sytuacja się powtórzyła i walka została zakończona przed czasem - dodaje Falczyński.
Dzisiaj w przedpołudniowej serii swoją pierwszą walkę w 1/8 finału kategorii do 49 kg stoczy Karol Judin,  trzeci z naszych zawodników. Brązowy medalista ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zmierzy się z Jakubem Zającem z Bukowiny Wałcz.