W miesiącu:160916
Ogólnie:5896714

8

czwartek, 25, kwiecień 2024 12:42

Znakomicie w rozgrywanym w Kielcach Pucharze Polski w Trójboju Klasycznym spisał się Piotr Jakimiuk z AZS UMCS. Lublinianin wygrał kategorię do 74 kg, ustanowiając trzy rekordy Polski. W open był trzeci.
Jakimiuk ukończył zawody z rezultatem 622,5 kg, o 12,5 kg lepszym od poprzedniego swojego rekordu kraju.
W Kielcach w przysiadzie uzyskał 220 kg, na ławeczce wycisnął 157,5 kg (nowe rekordy Polski), a martwy ciąg zakończył z życiówką - 245 kg. Nasz zawodnik mógł wygrać rywalizację nawet z jeszcze bardziej wyśrubowanym rekordem kraju. Niestety, nie dał rady wycisnąć 160 kg, a w martwym ciągu spalił też trzecią próbę na 250 kg, chcąć wyrównać w tej konkurencji rekord Polski.
W kategorii do 74 kg w klasyfikacji końcowej lublinianin wyprzedził na podium zawodników Rybaka Władysławowo, Felicjana Goyke o 32,5 kg, a Marcina Hintzke o 65 kg!

W open Piotr Jakimiuk uplasował się ze współczynnikiem Wilks'a  448,2 pkt. na trzecim miejscu za Krzysztofem Wierzbickim z MOSiR Mikołów, który w kat. do 93 kg uzyskał 770 kg (245 kg - 175 kg - 350 kg) - w. Wilks'a 494,1 i Robertem Spruttą z Pover Kuźniuk Chorzów, zwycięzcą kat. + 120 kg - 815 kg (310 kg - 195 kg - 310 kg) w. Wilks'a 452,64.
Drugi z reprezentantów AZS UMCS startujący w zawodach, Robert Kozłowski z wynikiem 612,5 kg (220 kg - 167,5 kg - 225 kg) zajął w kategorii do 120 kg trzecie miejsce. Wygrał z wynikiem o 100 kg lepszym Damian Ostrowski z Hutnika Pieńsk.
Puchar Polski w Trójboju Klasycznym był eliminacjami do Pucharu Świata, który w czerwcu odbędzie się w Sztokholmie.