W miesiącu:166976
Ogólnie:5719612

3

piątek, 29, marzec 2024 09:53

Udanie w rozgrywanych w Poznaniu Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym startowali zawodnicy Paco, studenci Uniwersytetu Przyrodniczego: Dawid Pelc i Michał Daniluk. Pierwszy z naszych reprezentantów z wynikiem 605 kg wywalczył w kategorii do 83 kg brązowy medal w klasyfikacji generalnej. Z kolei drugi, z 592,5 kg był trzeci wśród studentów typów uczelni społeczno-przyrodniczych, a piąty w generalce.
W kategorii do 83 kg startowało aż 47 zawodników. Najlepszy okazał się Piotr Sulima z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku - 640 kg (220 kg w przysiadzie, 150 kg wyciskanie oraz 270 kg w martwym ciągu).

Drugie miejsce zajął Piotr Jabłoński z Wojskowej Akdemii Technicznej w Warszawie - 617,5 kg (210 + 177,5 + 230).
Dawid Pelc zakończył rywalizację z wynikiem 605 kg. W przysiadzie uzyskał 195 kg (nie udało się mu dwukrotnie zaliczyć 202,5 kg), w wyciskaniu 162,5 kg (wcześniej wycisnął 152,5 kg i 155 kg), a martwy ciąg zakończył z 247,5 kg (wcześnej zaliczył 225 kg i 235 kg).
Michał Daniluk w klasyfikacji generalnej z wynikiem 592,5 kg (205 + 152,5 + 235) zajął piąte miejsce. Z dziewięciu prób spalił tylko jedną.
W klasyfikacji indywidualnej wg formuły Wilksa w gronie 230 zawodników Dawid Pelc z 404,44 pkt. zajął dziewiąte miejsce, a Michał Daniluk z 398,39 pkt. trzynaste.

W zawodach w Poznaniu bardzo dobrze spisali się także inni zawodnicy z Lublina. Złote medale w klasyfikacji generalnej wywalczyli w kat. do 59 kg Piotr Nowicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - 427,5 kg (140 + 107,5  + 180) oraz w kat. do 74 kg Piotr Jakimiuk z UMCS - 607,5 kg (207,5 + 160 + 240)