PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Futboliści lubelskich Tytanów w drugim meczu w rozgrywkach PLFA II odnieśli drugą wygraną! Lublinianie, którzy na inaugurację pokonali przed własną publicznością 28:6 Diabły z Wrocławia, tym razem, w sobotę pokonali w Olkuszu Silvers aż 36:0!
Tytani już w pierwszych minutach meczu zaprezentowali swoje sportowe umiejętności. Pierwszy touchdown (przyłożenie) należał do Bartłomieja Trubaja, który zdobył go dzięki teatralnemu rzutowi w pole punktowe. Jeszcze w tej samej kwarcie kolejne przyłożenie po akcji podaniowej zdobył Krzysztof Stojak.

Dodatkowy punkt naliczono Tytanom za podwyższenie. W drugiej kwarcie znakomitą akcją biegową popisał się Adrian Jędrzejewski. Kolejne punkty dla Lublinian zdobył ponownie Bartłomiej Trubaj wykonując tzw. field goal, czyli kopnięcie piłki pomiędzy słupy, a ponad poprzeczkę bramki futbolowej. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 0:23. Po przerwie w trzeciej kwarcie punkty dla Tytanów wywalczył rozgrywający drużyny, Andrzej Jakubiec oraz dzięki kolejnemu podwyższeniu Bartłomiej Trubaj. W ostatniej części gry debiutujący na swoim boisku Silversi nadal nie zdobyli punktów. Czwarta kwarta zaowocowała sześcioma punktami dla Tytanów dzięki przyłożeniu Adriana Jędrzejewskiego. Mecz zakończył się z wynikiem 0:36.
Jak ocenia spotkanie Bartłomiej Trubaj, który prezentuje wysoki poziom gry już na drugim meczu z kolei? Jestem bardzo zadowolony z naszego zwycięstwa. Widać, że treningi przynoszą efekty. Na pierwsze minuty meczu mieliśmy zaplanowane 3 zagrania. Wszystkie rozegraliśmy prawidłowo i dzięki jednemu z nich udało mi się zdobyć pierwsze przyłożenie dla drużyny. Zapytany o najbliższy mecz odpowiada: Już za dwa tygodnie gramy z Częstochową. Spodziewamy się, że będą to mocni przeciwnicy, dlatego od wtorku znów będziemy ciężko trenować – dodaje Bartek.
Punkty zdobyte przez Tytanów dały im pierwsze miejsce w tabeli ligowej.  Po determinacji lubelskiej drużyny widać, że mocno chcą awansować do PLFA I.
Łatwo można zaobserwować, iż w Polsce rośnie popularność tego sportu. Powstaje też coraz więcej drużyn. Tytani Lublin jednak nadal są jedyną drużyną futbolu amerykańskiego na Lubelszczyźnie. Zyskują oni coraz większe poparcie mieszkańców. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie dość, że wygrywają mecze to dodatkowo angażują się w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Między treningami znajdują czas by wyjść do ludzi i dać poznać się bliżej. Przykładem tego może być udział futbolistów w festynie „Bądź bezpieczny i zdrowy” organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Lublinie, który odbył się 30 maja. Wydarzenie to miało charakter integracyjny. Prezentowały się służby mundurowe, stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych, a także Tytani wraz z Zespołem Cheerleaderek. Uczniowie głośno przywitali futbolistów, podziwiali pokaz zagrywek futbolowych oraz chętnie przymierzali sprzęt. Tytanom towarzyszyły Cheerleaderki, które umiliły spotkanie swoimi układami tanecznymi.
Jak widać Tytani pomiędzy treningami znajdują czas by angażować się w inicjatywy społeczne. To nie tylko zawodnicy sportowi, to ludzie ambitni, pełni pasji, dlatego serdecznie zapraszamy na ich najbliższy mecz, który odbędzie się 16 czerwca na stadionie Budowlanych (ul. Krasińskiego 11) o godzinie 13.00. Wstęp oczywiście bezpłatny. Klub gwarantuje nie tylko ciekawe widowisko sportowe, ale także mnóstwo konkursów i atrakcji towarzyszących.