W miesiącu:117690
Ogólnie:5853488

3

piątek, 19, kwiecień 2024 04:36

Na internetowej stronie Rosyjskiej Federacji Bokserskiej znaleźliśmy półgodzinny film o XV Mistrzostwach Europy w Boksie, które w 1963 roku odbyły się w Moskwie. Jak wyglądała rywalizacja przed blisko pół wiekiem? Zapraszamy do obejrzenia niezwykle ciekawego reportażu o zawodach, w których wystartowało 133 zawodników z 18 państw, w tym dziesięciu reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli w stolicy Rosji trzy medale, dwa złote i brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jerzy Kulej i Zbigniew Pietrzykowski, obaj wygrywając finały z reprezentantami gospodarzy. Pierwszy w wadze lekkopółśredniej pokonał Aloizsa Tumiņša, drugi w wadze półciężkiej zwyciężył  Danasa Pozniakasa.
Brąz w Moskwie zdobył w wadze piórkowej Jerzy Adamski. Na drodze do złota stanął Polakowi, Stanisław Stiepaszkin z ZSRR, późniejszy mistrz. Zespół gospodarzy wywalczył aż sześć mistrzowskich tytułów.