Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Karolina Michalczuk

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:429
Wczoraj:964
W tygodniu:1393
W miesiącu:28349
Ogólnie:3963374

Kto jest online

3
Online

wtorek, 31, marzec 2020 11:42

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

Przed kilkoma tygodniami na naszej stronie internetowej donosiliśmy, że Justyna Skubis, studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Wydziału Nauk Społecznych pisze pracę magisterską, której bohaterką jest Karolina Michalczuk, nasza znakomita pięściarka. Praca zaytułowana "Medialna wartość tytułu mistrzyni świata na przykładzie Karoliny Michalczuk" już została obroniona. Na piątkę! Tak jak całe studia pochodzącej z Majdanu Starego miłośniczki sportu.
Celem pracy Justyny Skubis było wykazanie, czy sukces sportowy wpływa na zwiększenie popularności sportowca w mediach oraz pokazanie mechanizmu działania współczesnych mediów. Chciałam również dowieść, czy osoby niezwykle utalentowane, ale wyobcowane medialnie, mogą być interesującym dla mediów tematem - pisze we wstępie Justyna Skubis.
Praca magisterska powstała pod kierunkiem  Prof. dr. hab. Karola Klauzy w Katedrze Semiotyki i Retoryki Dziennikarskiej i liczy aż 164 strony.

Bałam się zająć tematyką bokserską, ponieważ moja wiedza na temat tej dyscypliny była znikoma. Jednak zafascynowana historią multimedalistki z Lublina, o której sportowy świat wie tak niewiele oraz podbudowana słowami promotora postanowiłam stawić czoła wyzwaniu i podjąć próbę zanalizowania medialnej wartości najlepszej polskiej pięściarki - pisze Justyna Skubis -
W pierwszym rozdziale pracy starałam się opisać historię kultury fizycznej oraz dowieść, że już w starożytności istniały dyscypliny sportowe przypominające w swej formie współczesny boks. Przedmiotem mojego zainteresowania były przede wszystkim największe cywilizacje antyczne, czyli Egipt, Grecja i Rzym, a także Daleki Wschód. Ponadto, dowiodłam, mimo powszechnie panującemu przekonaniu, że w starożytności także kobiety zajmowały się kulturą fizyczną i brały udział w zawodach sportowych.
Drugi rozdział pracy jest dokumentacją rozwoju i przeobrażeń boksu nowożytnegoz uwzględnieniem podziału tej dyscypliny na boks zawodowy i amatorski. Opisałam najważniejsze zasady boksu, wyodrębniłam podział na kategorie wagowe. Przedstawiłam także po krótce najistotniejsze federacje i stowarzyszenia boksu zawodowego oraz amatorskiego. Ponadto, starałam  się usystematyzować historię boksu w Polsce oraz opisać udziały reprezentantów naszego kraju w igrzyskach olimpijskich. W rozdziale tym zajęłam się także boksem kobiecym opisując jego początki oraz obecny kształt.
Rozdział trzeci zatytułowany Nagrody, popularność mistrzów świata oraz olimpijczyków porusza tematykę zawodów sportowych od strony gratyfikacji oraz towarzyszącej sukcesom popularności od starożytności po współczesność. Przedstawiłam także sylwetki najsłynniejszych polskich bokserów i bokserek.
Kolejny, czwarty rozdział to dokumentacja sportowej kariery Karoliny Michalczuk, najbardziej utytułowanej polskiej pięściarki amatorki.
Ostatni rozdział poświęciłam analizie wizerunku i medialnej wartości Karoliny Michalczuk w oparciu o analizowane materiały oraz wiedzę własną. Starałam się przeanalizować język prasy i portali internetowych zamieszczających na swych stronach artykuły na temat Karoliny Michalczuk i jej perspektyw na igrzyskach olimpijskichw Londynie w 2012 r. koronujących karierę każdego zawodnika uprawiającego sport amatorski. Przedstawiłam także zdanie poszczególnych dziennikarzy na temat utytułowanej.
Wkrótce zamieścimy obszerne fragmenty pracy magisterskiej Justyny Skubis, a także rozmowę z autorką.

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 381 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO