Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:164
Wczoraj:806
W tygodniu:970
W miesiącu:20863
Ogólnie:4665239

Kto jest online

1
Online

wtorek, 28, czerwiec 2022 06:26

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

W miniony weekend, Białystok miał okazję gościć najlepszych. Na scenie Opery Podlaskiej wystąpili nie aktorzy teatralni a 192 zawodników z 36 krajów, którzy podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Fitness i Kulturystyce oraz Fitness Męzczyzn walczyli o najwyższe miejsca podium. Po oficjalnym otwarciu finałów na scenie pojawiły się zawodniczki w kategorii fitness powyżej 163cm, następnie powyżej 163cm. Zarówno w jednej i drugiej kategorii rosjanki zdominowały swoje konkurentki zajmując pierwsze miejsca. Rywalizację o miano najlepszej w fitness wygrała Olga Volokh pokojunąc swoją koleżankę Natalię Chukaevą. 

 

W gronie mężczyzn w tej samej kategorii znalazł się nasz reprezentant – Mariusz Lewandowski, który ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Nie odstawał poziomem od swoich rywali, ale tym razem niepokonani byli zawodnicy: z Rosji (Konstantin Nekrasov – I miejsce), Estonii (Oega Anissimov – II miejsce) i Fedir Khashalov (Ukraina – III miejsce).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że kategoria fitness jest najmłodszą konkurencją kulturystyki. Jest to połączenie sylwetki z tańcem i elemntami gimnastycznymi. W programie dowolnym oceniany jest także strój. Ta dyscyplina wymaga dużo pracy i przygotowań a także niesamowitych umiejętności także akrobatycznych.

Kolejną kategoria chociaż młoda, zgromadziła już dziesiątki chętnych zawodniczek. Tu liczy się gracja, proporcjonalność sylwetki, fryzura, a nawet biżuteria. Panie prezntowały się pozując po tzw. Literze "T" – tylko, że odwróconej. Następnie w czwórkach prezentowały pozycje podstawowe od przodu, z boku i od tyłu. Obsada w bikini była dosyć mocna a do konkurencji zgłosiło się aż 23 zawodniczki do 163cm, 24 w kategorii do 168cm oraz 20 reprezentantek powyżej 168cm. W pierwszej, pierwsze trzy miejsca zdobyły: Amy Wright (Australia), Stefania Bia (Rumunia) i Olga Grinskis (Litwa). W tej kategorii jednak na dalekich miejscach zaprezentowały się również Polki: Kornelia Pietrzyk (7 miejsce), Barbara Domagała (9 miejsce) i Ewa Zegan (19 miejsce).

Karina Antovska (Słowacja), Tanja Canc (Słowenia) i Kristina Karaliute-Stoliaroviene (Litwa) to trzy zwyciężczynie najbardziej obsadzonej kategorii bikini. Swoich sił próbowała również Anna Dziekan uzyskując 9 lokatę.

Bernadeta Marcjan reprezntująca barwy klubu sportowego Paco po raz pierwszy wystąpiła w kategorii bikini powyżej 168cm. Po raz pierwszy też wzięła udział w Mistrzostwach Świata. Oczywiście nie żałuje, bo wie, że dała z siebie wszystko pomimo, że nie dostała się do finału. Na 13 miejscu uplasowała się Małgorzata Maczyńska, natomiast dla Anny Virmajoki (Finlandia) zabrzmiał hymn za osiągnięcie pierwszego miejsca. Po dogrywce, absolutną mistrzynią bikini fitness została Karina Antovska (Słowacja).

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz materiałów filmowych, które znajdziecie na naszej stronie.  

Komentarze   

#2 Majka 2012-10-10 15:17
troszke szkoda że tak wypadłi cieniutko :-*
#1 hardcoroviecc 2012-10-10 10:12
jednym słowem, polacy wypadli mizerniutko :-x

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 566 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO