5

czwartek, 25, kwiecień 2024 17:20

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Aktualnosci/olejniczak.jpg oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

{gallery width=200 height=118 alignment=left}Aktualnosci/olejniczak.jpg{/gallery} Prezes Klubu Sportowego Paco, Andrzej Stachura były kulturysta chce promować utalentowanych zawodników w tej dyscyplinie. Zawodnicy startujący w naszych barwach mają na swoim koncie nie jedno zwycięstwo. Rok startowy w kulturystyce i fitness dobiega już końca… Jak sobie poradzili?

W marcu swój debiut w kulturystyce klasycznej mężczyzn do 175cm w miejscowości Ostrów Mazowiecka zaliczył na trzecim miejscu Mirosław Jach, którego przygotowywał nasz mistrz Jakub Potocki. Debiuty PZKFiTS w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness dla Michała Stępniaka i Bartosza Jędrzejczuka (obaj kulturystyka klasyczna +180cm) nie okazały się zadowalające. Na 20 zawodników, Michał uplasował się na 7 miejscu, natomiast Bartosz uzyskał 10 lokatę. Swoich sił w bikini fitness spróbowała też Agnieszka Długosz, która zajęła 4 miejsce w tej nowej ale wymagającej dyscyplinie.

W Kłodzku, 31 marca Bernadetta Marcjan, podopieczna Patrycji Kozyry podczas III Mistrzostw Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness w kategorii fitness sylwetkowe kobiet do 25 lat zdominowała swoje rywalki i zajęła pierwsze miejsce. Ale to nie jedyne zawody w których Bernadetta miała swój udział. Dwa tygodnie później w tej samej kategorii Bernadetta zajęła już dalsze, bo 7 miejsce na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Kulturystyce i Fitness w Bytomiu. Wynik nie wystraszył naszej zawodniczki, a stał się większą motywacją. W Katowicach w połowie kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Fitness oraz Kobiet w Kulturystyce. Wtedy nasza zawodniczka nie dała za wygraną. Zajęła pierwsze miejsce w fitness sylwetkowym +168cm i 4 miejsce w kategorii open.

Bardzo dużą niespodziankę sprawił kulturysta, 31-letni Tomasz Kornalewski. Wrześniowe zawody w Strzegomiu,  Kamienna Rzeźba nie były docelowymi podopiecznego Andrzeja Gałęziowskiego. Miały być jedynie przetarciem i sprawdzeniem swojej formy przed Pucharem Polski. Jako debiutant w kat. kulturystyka mężczyzn – wszechkategoria pokonał czterech innych zawodników, w tym mistrza świata Mateusza Kołkowskiego i mistrza Europy z 2011 roku Przemysława Żokowskiego. W tej samej kategorii mogliśmy zobaczyć Tomasza podczas Pucharu Polski, który odbył się w Mińsku Mazowieckim 21 października. Przygotowania naprawdę zdały egzamin – Tomek zdobył pierwsze miejsce pokonując elitę m.in. Przemysława Żokowskiego czy Roberta Majewskiego.

Dla Jakuba Potockiego, doświadczonego zawodnika, który od długiego czasu startuje w barwach Klubu Sportowego Paco, zawody w Strzegomiu również były tylko przetarciem do kolejnych startów. W kategorii kulturystyka mężczyzn – wszechkategoria zajął dalekie, bo 7 miejsce, jednak był to etap sprawdzianu. Kolejnym przetarciem były prestiżowe zawody Arnold Classic Europe, które odbyły się w Hiszpanii. Tam Kuba uplasował się na 15 pozycji. Puchar Polski w Mińsku Mazowieckim był dla naszego mistrza dużym wyzwaniem. Obsada była bardzo mocna i na 9 zawodników w kategorii wszechwag, Jakub zajął 7 miejsce. – Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a obsada niespotykana od kiedy startuję – stwierdził po imprezie Potocki. Z kolei 34 międzynarodowe zawody kulturystyczne Grand Prix Pepa Opava przyniosły Kubie duży sukces. Zwyciężył kategorię do 90kg i zajął drugie miejsce w klasie masters. To bardzo popularne zawody w których Kuba startuje już od lat.

Marek Olejniczak może z pewnością zaliczyć ten rok do udanych. Dzięki swojemu wysiłkowi, który włożył w przygotowania osiągnął zdumiewające wyniki. Warto dodać, że Marek startował w najcięższej kategorii wagowej. W Strzegomiu nie dał szans swoim rywalom – zdobył pierwsze miejsce pokonując Karola Małeckiego i Adama Adamskiego. Podczas Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mińsku Mazowieckim nie było wątpliwości, kto będzie absolutnym mistrzem. Na scenie stanął obok elity zawodników, ale z taką formą jego wygrana była pewna. „Oley” kolejne zwycięstwo zanotował w Ekwadorze podczas Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Kulturystyce został złotym medalistą kategorii superciężkiej – to pierwszy tytuł mistrza świata w historii polskiej kulturystyki, zdobyty w tej prestiżowej kategorii. W kategorii open zajął 3 miejsce.

Marta Kornyluk w barwach naszego klubu wystąpiła w Pucharze Ziemi Puckiej w Kulturystyce, który odbył się w Strzelnie. W kategorii fitness sylwetkowe – wszechkategoria zajęła 3 miejsce. Kolejne zawody w połowie kwietnia w tej samej kategorii w Bytowie podczas III Otwartych Mistrzostw Pomorza w Kulturystyce i Fitness, Marta uplasowała się również na 3 pozycji.

Wszystkim zawodnikom należą się duże słowa uznania za trud, który włożyli w przygotowania. Należą się też gratulacje za wyniki, które osiągnęli. Życzymy wszystkim by kolejny rok okazał się dla nich jeszcze lepszy!