Logowanie

Kurs Trenera

Paco Power

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1129
Wczoraj:822
W tygodniu:1951
W miesiącu:4939
Ogólnie:4980292

Kto jest online

3
Online

wtorek, 06, czerwiec 2023 21:52

Produkty na Allegro

Nasz kanał filmowy

KS PACO

GH Twierdza Zamość

PACO Warszawa

Taniesuple.org

PACOPOWER

Promowane produkty

PACO POWER Multi-Vitamin

PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Lublinianin Maciej Maj napisał kolejną książkę. "Ring wolny" to fotobiografia Stanisława Zalewskiego, legendy polskiego boksu, wieloletniego współpracownika Feliksa "Papy" Stamma. 250-stronicowe opracowanie czeka na wydawcę i sponsorów. Jeśli uda się pozyskać tych ostatnich jest spora szansa, że publikacja ukaże się tuż przed  X Memoriałem Stanisława Zalewskiego, który odbędzie się w Lublinie w połowie maja.

Jeśli możesz pomóc w wydaniu książki napisz lub zadzwoń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 601-241-164.

Skąd pomysł na książkę o Stanisławie Zalewskim? W rozmowie z...

"Dziennikiem Wschodnim" Maciej Maj wyznał, że od wielu lat było to jego marzenie.
- Ma pani marzenia? Sztuką jest realizować własne, ale jeszcze większą jest realizacja marzeń drugiego człowieka - mówi w rozmowie z dziennikarką gazety - Doczytałem się, że już w 1968 roku po Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku pan Stasio głośno wyrażał chęć wydania książki – pamiętnika. Wielokrotnie to powtarzał, czynił próby i nic. Ja chciałem spełnić jego marzenia. I po czterdziestu pięciu latach przyszedł czas, żeby to zrobić. Od marzeń do realizacji droga była daleka, tym bardziej, że Stanisław Zalewski zmarł w 2001 roku. Temat chodził za mną od dłuższego czasu, a wziął się stąd, że na początku lat dziewięćdziesiątych, po moim wypadku samochodowym, istniała między nami silna więź. O zbawiennym wpływie pana Stasia na psychikę sportowców krążyły legendy. [....] Przekonałem się o tym na własnej skórze. Podczas masaży pracowały nie tylko jego ręce. To było masowanie ciała i duszy…Długo dojrzewałem do tego, aż w końcu po wielu latach i namowach zmobilizowałem się i opracowałem fotobiografię "Ring wolny”.
Książka liczy 250 stron, zawiera ponad 200 zdjęć i skanów dokumentów,  pamiętników, zapisek. Część z nich to pamiątki uzyskane od rodziny Stanisława Zalewskiego, a także innych ludzi dobrej woli związanych z lubelskim sportem. Maciej Maj przyznaje, że chyba największą pomoc otrzymał od pani kustosz Jolanty Ścibior z Muzeum Lubelskiego w Lublinie, która udostępniła mu posiadane materiały i pamiątki, o których słyszał jedynie z opowieści pana Stasia.


Komentarze   

#3 Kati 2013-01-30 19:16
Bedzie mozna dowiedziec sie czegos wiecej o tym czlowieku :) powodzenia :)
#2 Adam1 2013-01-30 16:01
Marzenia trzeba realizować. Powodzenia.
#1 Majka 2013-01-30 10:14
życze powodzenia w pozyskaniu sponsora, zapowiada się ciekawa pozycja :-)

Zaloguj się, by móc komentować

Nasz Sklep on-line 

Partnerzy

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin

 


OFERTA WYNAJMU

Gościmy

Odwiedza nas 653 gości oraz 0 użytkowników.

Dawne Kino

Paco Zana 72

Spot PACO

Spot sklepu PACO

Kluby Sportowe PACO