W miesiącu:164570
Ogólnie:5900368

3

piątek, 26, kwiecień 2024 00:50

Artur Wichrowski ze Spartana Toruń, który po kontrowersyjnym werdykcie w 1/4 finału pokonał 2:1 Krzysztofa Koselę z Klubu Sportowego Paco, wygrał kategorię +91 kg pierwszych, tegorocznych zawodów Grand Prix PZB. W finale turnieju rozgrywanego od czwartku do niedzieli w Ostródzie torunianin zwyciężył 3:0 Rogera Hryniuka z Cristalu Białystok.
Czy gdyby nie krzywdząca decyzja sędziów pierwsze zawody Grand Prix wygrałby Krzysztof Kosela? - Nie ma co gdybać - mówi nasz Kolos - Wynik1:2 poszedł w świat. Tak już bywa w boksie. Cóż, zabieram się ostro do pracy, przede mną jeszcze dwie eliminacje do 84. Mistrzostw Polski Seniorów - dodaje Krzysztof Kosela.
Za występ w Ostródzie zawodnik Paco otrzyma trzy punkty do rankingu. Najwięcej (dziewięć) zdobył Wichrowski.

W mistrzostwach kraju, które od 19 do 23 marca odbędą się w Zawierciu wystartuje w każdej kategorii ośmiu czołowych zawodników po trzech turniejach Grand Prix PZB.
Drugie zawody rozegrane zostaną od 14 do 17 lutego w Gdańsku, a trzecie od 28 lutego do 3 marca we Wrocławiu.