W miesiącu:160200
Ogólnie:5712836

6

czwartek, 28, marzec 2024 12:53

Najnowszy Ring Bulletin publikuje ranking TOP 50 polskich pięściarek amatorek za rok 2012 autorstwa redaktora Jarosława Drozda z bokser.org. W kategorii do 51 kg oczywiście na pierwszym miejscu znalazła się nasza mistrzyni Karolina Michalczuk. W ubiegłym roku podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego po raz 11 z rzędu sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski, następnie w Mistrzostwach Świata w Chinach zdobyła po raz drugi w karierze brązowy medal  (ma w swojej kolekcji także srebro MŚ 2006 i złoto 2008) i wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Niestety, start w Londynie nie przyniósł naszej zawodniczce upragnionego medalu.
Wielka szkoda, że dopełnieniem wielkiej kariery Karoliny nie było wywalczenie medalu Igrzysk Olimpijskich. - pisze red. Drozd - W Londynie Polka losowała fatalnie, mierząc się już w eliminacjach z utytułowaną Hinduską Mary Kom, ale zdaniem większości fachowców – jak i naszej zawodniczki – pokonanie jej leżało w granicach możliwości Michalczuk. Niestety w ringu większość atutów w rękach i przede wszystkim w… głowie miała rywalka, wydzierając Karolinie upragniony krążek.