W miesiącu:122319
Ogólnie:5858117

4

piątek, 19, kwiecień 2024 20:46

Dawid Pelc został Zawodnikiem Roku na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nasz trójboista podczas ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostw Polski rozegranych w Poznaniu w kategorii 83 kg w gronie blisko 50 startujących zawodników zdobył z wynikiem 605 kg (przysiad 195 kg, wyciskanie leżąc 162,5 kg i martwy ciąg - 247,5 kg) brązowy medal w kategorii open i srebrny w typach uczelni.

Warto przypomnieć, że Dawid Pelc występując w 2012 roku w barwach Paco podczas rozgrywanych w Lublinie XXXVI Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Seniorów zajął czwarte miejsce, a w Warszawie w mistrzostwach kraju juniorów do lat 23 stanął na drugim stopniu podium!