W miesiącu:127566
Ogólnie:5863364

6

sobota, 20, kwiecień 2024 13:37

W hiszpańskim kurorcie Santa Susanna trwają Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Weteranów w Kulturystyce i Fitness. W zawodach udanie startują reprezentanci naszego kraju. Między innymi drugie miejsce w kulturystyce juniorów do 75 kg zajął Marcin Piechota, student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, na co dzień zawodnik Black & White Ostrowiec Świętokrzyski, a na trzecim miejscu w kat. powyżej 75 kg uplasował się Marek Dorosz (na zdjęciu pierwszy z prawej),  podopieczny naszego znakomitego zawodnika, Dominika Hałasa. W finale kulturystyki 40-49 lat powyżej 90 kg zobaczymy z kolei Łukasza Kazimierczaka, trenera naszego Pawła Gałęzowskiego, zwycięzcy Debiutów 2013, świeżo upieczonego wicemistrza Polski w kat. +85 kg.

Marcin Piechota w Santa Susanna przegrał walkę o złoto z Ovidijusem Ringysem z Litwy. Brąz wywalczył Niemiec Mike Niessen.
Marek Dorosz musiał uznać z kolei wyższość Marko Barica z Chorwacji i Dennisa Arnolda z Niemiec.
 W finale kulturystyki 40-49 lat powyżej 90 kg oprócz Łukasza Kazimierczaka z grona 17 zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji zobaczymy: Ramona Gonzaleza i Eduardo Urrutikoetxea z Hiszpanii, Thomasa Holzera i Martina Hainbacha z Niemiec oraz Francuza Laurenta Bernardini.
W Santa Susanna z "biało-czerwonych" dotychczas medale zdobyli także Mieczysław Nowacki z Torunia, który zajął drugie miejsce w kulturystyce klasycznej powyżej 50 lat  (złoto dla Johna Davi z Hiszpanii) oraz Albert Szczygielski z Kwadratu Mińsk Mazowiecki, trzeci w kulturystyce 50-59 lat do 80 kg  (wygrał Hans Joerg Winter z Niemiec przed Jose Antonio Gonzalezem z Hiszpanii).