W miesiącu:158364
Ogólnie:5894162

2

czwartek, 25, kwiecień 2024 04:29

Podopieczni Delaine Swensona wygrali po raz pierwszy w tym sezonie. Był to również ich pierwszy mecz na stadionie Sygnału Lublin. Dla Tytanów Lublin sobotni mecz był debiutem na stadionie Sygnału Lublin. Ten obiekt dla gospodarzy okazał się bardzo szczęśliwy, bo podopieczni Delaine Swensona pokonali 13:12 Mustangs Płock. – Atmosfera była fantastyczna. Dla takich kibiców chce się wylewać na treningach hektolitry potu – powiedział Andrzej Jakubiec, rozgrywający Tytanów.

Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie zawody. Swoją serię ofensywną rozpoczęli w okolicach trzydziestego jarda od własnego pola punktowego. Kilka dobrych podań Jakubca poskutkowało tym, że miejscowi systematycznie zdobywali teren. Ostatnie szesnaście jardów Jakubiec pokonał już sam i otworzył wynik spotkania. Chwilę później skutecznie podwyższył Bartłomiej Trubaj.

W drugiej kwarcie Tytani powiększyli swoją przewagę do trzynastu „oczek”. Zrobił to Adrian Jędrzejewski, który popisał się 66-jardowym biegiem. Płocczanie odzyskali wiarę w dobry wynik tuż przed przerwą, kiedy Jakub Grossman wykorzystał dobre podanie od Ivana Kovacevica. Mustangom nie udało się jednak zdobyć dodatkowego punktu z podwyższenia.

Po przerwie przyjezdni przejęli inicjatywę. Ich rozpięta na dwie kwarty seria przyniosła spodziewany efekt i w połowie czwartej kwarty touchdown zdobył running back Bartosz Szklarz. W tym momencie zespoły dzielił raptem jeden punkt. Trener gości zaordynował zagrywkę, która miała przynieść jego drużynie dwa punkty i pierwsze prowadzenie w meczu. Zagrania się nie powiodło i na tablicy pozostał wynik 13:12 na korzyść Tytanów.

– Nie wiem, co się dzisiaj wydarzyło. Dominowaliśmy fizycznie przez cały mecz. Bardzo ciężko przeżywam tę porażkę. Po prostu nie potrafię wytłumaczyć przegranej – skomentował Piotr Kuźniarek, prezes Mustangów Płock. – Mustangi dotąd znane były z nieskomplikowanej, ale skutecznej gry. Za bardzo kombinowaliśmy, co niestety doprowadziło do przegranej. Tytani pokazali dobrze zorganizowany futbol. Mają dobrego trenera – dodał Garwacki. (kk)

Tytani Lublin – Mustangs Płock 13:12 (7:0, 6:6, 0:0, 0:6)

Tytani: Paprota, Famulski, Jakubiec, Jedrzejewski, Trubaj, Dmytrak, Włodarczyk, Woś, Malinowski, Wójcik, Barone, Rymarz, Marzec, Melaniuk, Bogusz, Majewski, Kiciński, Frąc, Czeranowski, Frączek, Jędrzejewski, Kojak, Źrubek, de Courtivron.

Mustangs: Złoteńki, Szymański, Gajewski, Kamiński, Kuźniarek, Subocz, Bałdyga, Goszczyński, Grossman, Slabajna, Kovacevic, Siudziński, Łebkowski, Wasileski, Gujgo, Kolasiński, Garwacki, Dunajewski, Solka, Wilkoński, Kaczor, Dedic.

Sędziował: Orzeł. Widzów: 300.

Pozostały wynik: Lowlanders Białystok – Kraków Kings.

1. Lowlanders 3 6 109-8

2. Kings 2 2 46-28

3. Tytani 3 2 19-72