W miesiącu:129097
Ogólnie:6062259

12

sobota, 18, maj 2024 22:01

Dokładnie przed sześcioma laty, w połowie czerwca 2007 roku Łukasz Maciec, obecnie jedyny lubelski zawodowiec  wygrał turniej w Myszkowie „Czarne Diamenty” w kategorii kadetów i juniorów nazywany Małymi Mistrzostwami Europy. W finale, ówczesny 17-latek pokonał Macieja Sulęckiego z Gwardii Warszawa 14:9.
Łukasz walczył w 2007 roku w kategorii do 64 kg. Co ciekawe, mimo upływu lat jego waga niewiele się zmieniła - teraz boksuje w półśredniej (welterweight) z limitem do 147 funtów (66,678 kg).
W Myszkowie pięściarze Paco zdobyli w sumie trzy medale, oprócz złota Maćca, także dwa brązowe krążki – na trzecim stopniu podium stanęli Maciej Majchrowski w kat. 66 kg i Damian Szewczyk w kat. 91 kg.

- Jestem bardzo zadowolony, gdyż nasza ekipa była widoczna w Myszkowie. „Czarne Diamenty” to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów w Europie, dorównujący poziomem mistrzostwom Unii Europejskiej – mówi po turnieju Władysław Maciejewski, trener naszych pięściarzy.