W miesiącu:163034
Ogólnie:5715670

10

czwartek, 28, marzec 2024 22:21

Pierwsze półrocze 2013 roku już za nami. Jakie było dla reprezentantów Paco? Nie mamy powodów do narzekania. Karolina Michalczuk w marcu w Lublinie po raz dwunasty w karierze zdobyła tytuł mistrzyni Polski kobiet w boksie. W pięściarskich mistrzostwach okręgu w Chełmie nasz klub zajął drugie miejsce tuż za Sport Clubem. W Mistrzostwach Polski w Kulturystyce  i Fitness nasi wywalczyli pięć medali: złoty, srebrny i trzy brązowe. Kolejne dwie walki stoczył także Łukasz Maciec, jedyny lubelski zawodowiec. Najpierw Gruby w 12-rundowym starciu o pas EBU-EU przegrał z Włochem Gianluca Branco, następnie bez problemów rozprawił się z niepokonanym Finem Jussi Koivulą.

Najważniejsze osiągnięcia reprezentantów KS Paco w I półroczu 2013 roku:

STYCZEŃ

Karolina Michalczuk, nasza znakomita pięściarka, olimpijka z Londynu i brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata zajęła czwarte miejsce w 51. Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na 10. najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa lubelskiego w 2012 roku. Wyniki ogłoszono 11 stycznia podczas uroczystej gali w hali na Globusie.
Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego zdobyła 26.925 punktów. Głosowanie Czytelników wygrała Justyna Marcniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego przed klubowym kolegą Danielem Iwankiem. Na trzecim stopniu podium znalazła się Ewa Mizdal, sztangistka hrubieszowskiej Unii.

Karolina Michalczuk została najlepszą polską bokserką-amatorką w 2012 roku w trzeciej już edycji plebiscytu redakcji bokser.org Wśród polskich pięściarzy zawodowych zwycięstwo przypadło Mateuszowi Masternakowi, od wielu lat zaprzyjaźnionemu z naszym klubem.
Karolina Michalczuk w kategorii Amatorska pięściarka roku (Polska) zgarnęła niemal wszystkie głosy (90%)  Czytelników bokser.org. Także bezdyskusyjnym zwycięzcą w kategorii Zawodowy pięściarz roku (Polska), został Mateusz Masternak. "Master", aktualny mistrz Europy w wadze junior ciężkiej zdobył aż 80% głosów.

Ośmioro reprezentantów Klubu Sportowego Paco zostało wyróżnionych za sportowe osiągnięcia w 2012 roku przez Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się 28 stycznia w Zespole Szkół nr 5.
Pamiątkowe listy gratulacyjne oraz kroniki "Sławy Polskiego Sportu" otrzymali z rąk prezydenta: Karolina Michalczuk, olimpijka z Londynu, brązowa medalistka mistrzostw świata 2012, jedyny lubelski pięściarz zawodowy Łukasz Maciec, mistrz Polski juniorów w boksie Karol Judin, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mateusz Gątnicki oraz ich trener Władysław Maciejewski, a także nasz srebrny medalista mistrzostw Polski seniorów w kulturystyce w kategorii do 100 kg Dominik Hałas. W imieniu nieobecnych kulturystów, mistrza kraju w kat. do 80 kg Arka Misiaka i mistrza świata Marka Olejniczaka wyróżnienia odebrał Andrzej Stachura, prezes KS Paco.

LUTY

Krzysztof Kosela wygrał kategorię +91 kg podczas drugich tegorocznych zawodów Grand Prix PZB, rozgrywanych w Gdańsku. W finale nasz Kolos pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Figla z Hetmana Białystok.
Drugi z reprezentantów Paco występujący w finałach w kategorii do 81 kg, Mateusz Gątnicki przegrał 1:2 z Piotrem Gretke z Hetmana Białystok.

Łukasz Maciec z Paco Team, jedyny lubelski pięściarz zawodowy od porażki, drugiej w karierze rozpoczął 2013 rok. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego w swojej dwudziestej walce, a pierwszej poza granicami naszego kraju przegrał jednogłośnie na punkty z doświadczonym Włochem Gianluca Branco (47-3-1, 23 KO). Stawką 12-rundowego pojedynku, który odbył się 22 lutego tuż  przed północą w Montalto di Castro był pas  mistrza Unii Europejskiej kategorii półśredniej.
Łukasz stoczył z Branco wyrównany pojedynek. Niestety, to na doświadczonego przeciwnika było zbyt mało. W ósmej rundzie nasz pięściarz przez chwilę złapał nawet rywala przy linach, ale większej krzywdy mu nie zrobił.

Klub Sportowy Paco zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw okręgu lubelskiego w boksie, rozgrywanych  w Chełmie. Nasza 11-osobowa ekipa zdobyła 59 punktów, o 15 punktów mniej od najliczniejszej drużyny, Sport Clubu Lublin. Sklasyfikowano 16 klubów.
Nasi reprezentanci zanotowali 13 zwycięstw w 17 walkach. Z pewnością ten dorobek byłby jeszcze bardziej okazały gdyby w imprezie walczyli Paweł Maleńczuk (62 kg młodzicy) i Karol Judin (49 kg juniorzy), którzy zgłosili się do imprezy, ale z powodu braku rywali w swoich kategoriach musieli obejść się smakiem, a także gdyby do Chełma przyjechał Krzysztof Kosela.

MARZEC

Mateusz Gątnicki z Klubu Sportowego Paco podczas kolejnych tegorocznych zawodów Grand Prix PZB w Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny walczył w finale. Podobnie jak w poprzednim turnieju w Gdańsku "Gąbka"  niestety musiał uznać wyższość rywala. Tym razem przegrał 0:3 walkę z Mateuszem Trycem.

Karolina Michalczuk po raz 12. w karierze została mistrzynią Polski. W finale zawodów rozegranych w Lublinie pokonała bez problemów Martynę Letkiewicz.

Cztery medale, złoty, srebrny i dwa brązowe zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego Paco Lublin podczas rozgrywanych w miejscowości Ostrów Mazowiecka XX Debiutów Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Najlepiej z naszych spisał się Paweł Gałęzowski, który wygrał rywalizację kulturystów w kat. 90 kg. Drugie miejsce zajął Maciej Frelikowski (kulturystyka klasyczna 180 cm), a trzecie Robert Proniewicz (kulturystyka 80 kg) i Patryk Szostak (kulturystyka +90 kg).

KWIECIEŃ

Pięć medale wywalczyli w XIII Mistrzostwach  Polski w Armwrestlingu reprezentanci Klubu Sportowego Paco. Z naszych zawodników w imprezie rozgrywanej w miniony weekend na Zamku w Gniewie najlepiej spisał się Bartek Bielecki, startujący wśród juniorów do lat 18 w wadze +80 kg. Najpierw stanął na drugim stopniu podium, przegrywając jedynie z Piotrem Harkabuzikiem z Niedźwiedzi Orawa, następnie  wygrał rywalizację na rękę lewą!
W kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 70 kg złoto zdobył Łukasz Dobrzyński, a srebro Dawid Capała. Dorobek medalowy Paco uzupełnił Marek Monachowicz, trzeci na rękę prawą wśród zawodników do lat 21 w kat. 90 kg.
Z Gniewu bez medalu wrócił nasz jedyny senior Daniel Cichowlas (70 kg) - na rękę lewą zajął czwarte, a na rękę prawą siódme miejsce.

Karol Judin z Klubu Sportowego Paco nie obronił w rozgrywanych w Grudziądzu Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie wywalczonego przed rokiem złotego medalu w kategorii 46-49 kg. Podopieczny trenera Władysława Maciejewskiego przegrał półfinałową walkę z Patrykiem Przybyłowskim ze Skorpiona Szczecin.

Łukasz Maciec z Paco Team pokonał w fińskim Tampere Jussiego Koivula. Zakontraktowana na dziesięć rund walka z niepokonanym Iceman'em zakończyła się już w czwartym starciu.- Po dwóch rundach rozpoznawczych, w trzeciej trener kazał mi ostro ruszyć na Fina - mówi Łukasz Maciec, dla którego walka w Tampere była 21. w karierze, a osiemnastą zwycięską (Gruby ma na swoim koncie jeszcze remis i dwie porażki). Najpierw Koivula oberwał mocno po prawym sierpowym w głowę.  - Twarz zaczęła mu puchnąć w pobliżu oka. Potem zaczęła tryskać krew z rozwalonego łuku brwiowego. W czwartej rundzie po serii podbródkowych rywal i kolejnych sierpach zachwiał się i jeszcze mocniej krwawił. Przed upadkiem na deski uratował go sędzia, który przerwał pojedynek prosząc o konsultację lekarza. Wiedziałem, że to już koniec walki - relacjonuje nasz pięściarz.

Pięć medali: złoty, srebrny i trzy brązowe zdobyli reprezentanci Klubu Sportowego Paco w XXXVII  Mistrzostwach Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce. Znakomicie w zawodach rozgrywanych w Mińsku Mazowieckim spisali się nasi debiutanci. Patryk Szostak wygrał kategorię superciężką i był trzeci w open, a Paweł Gałęzowski w lat. 85 kg zajął drugie miejsce, ustępując pierwszeństwa jedynie Arturowi Stańczakowi z Sandow Legionowo. Medalowy dorobek uzupełnili w "najmniejszych" kategoriach w kulturystyce klasycznej Piotr Ściegienny do 168 cm i Jarosław Ogonowski do 171 cm, którzy zajęli trzecie miejsca.