W miesiącu:116750
Ogólnie:5852548

2

piątek, 19, kwiecień 2024 01:26

15 medali: 2 złote, 4 srebrne i 9 brązowe w trzech grupach wiekowych zdobyły reprezentantki Polski w 7. Mistrzostwach Unii Europejskiej w boksie, rozgrywanych w Keszthely. Z  biało-czerwonych najlepiej na węgierskim ringu zaprezentowały się juniorki, bowiem trzy z nich awansowały do finału imprezy, z czego dwie wywalczyły tytuły mistrzowskie Paulina Jakubczyk (57 kg, na zdjęciu na najwyższym stopniu podium) i Elżbieta Wójcik (75 kg).
W finałach boksowały także trzy kadetki: Sara Domagała (48 kg), Larysa Sabiniarz (66 kg) i Patrycja Mrozińska (75 kg). Wszystkie przegrały jednak walki o złoto.

75 kg: Patrycja Mrozińska - Emą Kozin (Słowenia) 0:3
Niestety, nasze seniorki nie zdołały awansować do finałów. W kategorii elite Polki zdobył cztery brązowe medale: Sandra Drabik (51 kg), Sandra Kruk (57 kg), Wioletta Michalska (81 kg) i Sylwia Kusiak (+81 kg).