W miesiącu:163273
Ogólnie:5715909

4

czwartek, 28, marzec 2024 23:08

Przed pięcioma laty, w pierwszej połowie sierpnia 2008 roku Karolina Michalczuk, nasza znakomita pięściarka dorzuciła do swojego bogatego dorobku medalowego kolejne trofeum. Bokserka Paco po raz drugi w karierze została mistrzynią Unii Europejskiej!

W finale kategorii 54 kg zawodów rozgrywanych w Liverpoolu ówczesna siedmiokrotna złota medalistka mistrzostw Polski (dzisiaj ma na swoim koncie już 12 tytułów) i wicemistrzyni świata (kilka tygodni później w chińskim Ningbo stanęła na najwyższym stopniu podium MŚ!) pokonała Włoszkę Cordio 10:4.

W drodze po tytuł podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego wygrała między innymi w ćwierćfinale z Angielką Nicolą Adams 13:9, z którą zwyciężyła także w listopadzie 2008 roku w finale MŚ. Cztery lata później w Londynie Adams została mistrzynią olimpijską!