W miesiącu:6389
Ogólnie:5939551

9

środa, 01, maj 2024 22:24

Polski Związek Bokserski opublikował ranking Okręgowych Związków Bokserskich za rok 2013. Klasyfikacja uwzględnia medalowe osiągnięcia podczas tegorocznych mistrzostw Polski. LOZB z 13 medalami, 4 złotymi, 2 srebrnymi i 7 brązowymi zajął 11 miejsce. Wśród zawodniczek i zawodników, którzy zdobywali krążki w mijającym roku nie zabrakło oczywiście reprezentantów Klubu Sportowego Paco. Karolina Michalczuk podczas XIII Mistrzostw Polski Seniorek rozgrywanych w Lublinie po raz dwunasty stanęła na najwyższym stopniu podium, z kolei w Grudziądzu Karol Judin w Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczył brązowy krążek (niestety, nie udało mu się obronić wywalczonego przed rokiem tytułu).
Złote medale w MP oprócz naszej Karoliny w 2013 roku zdobywali z reprezentantów okręgu lubelskiego także: Patryk Woźniak ze Sport Clubu i Aleksandra Zabielska z MKS Kalina (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi) oraz Adrian Kowal z Olimpu Lublin (MP Juniorów).
Klasyfikację medalową OZB wygrał Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski, którego zawodnicy zdobyli 17 medali złotych, 12 srebrnych i 32 brązowych.