W miesiącu:25734
Ogólnie:5958896

2

sobota, 04, maj 2024 14:58

Wojciech Grabowski, instruktor pracujący na co dzień w Klubie Sportowym Paco przy ulicy Zana 72 w niedzielę pobiegł w II Maratonie Lubelskim. Był to dla niego już dziesiąty bieg maratoński w karierze, a  drugi w tym roku i także drugi w Lublinie. Jak wypadł Wojtek?
Trasę 42 km 195 metrów pokonał w 3 godziny 40 minut i 49 sekund, zaledwie minutę i 18 sekund wolniej od swojego rekordu życiowego, który ustanowił podczas ostatniego Orlen Warsaw Marathon, rozegranego 13 kwietnia w stolicy.
W klasyfikacji generalnej II Maratonu Lubelskiego Wojtek Grabowski zajął 103. miejsce (99. wśród mężczyzn).
Wygrał Rafał Czarnecki z Bliżyna (02:40:58). Tylko siedmiu biegaczom udało się złamać granicę trzech godzin. Maraton ukończyło 609 osób.