Dieta dla osób pracujących umysłowo powinna być bogata w kwasy tłuszczowe Omega 3. Mają one niebagatelny wpływ na mózg. Znajdziemy je przede wszystkim w rybach morskich. Z tego samego powodu warto jeść warzywa strączkowe. Unikać z kolei powinniśmy tłustego jedzenia. Brak ruchu w pracy, to przy takim menu, prosta droga do nadwagi. W żadnym wypadku nie powinniśmy unikać mięsa, ale wybierajmy jego chudą „odmianę”. W jadłospisie nie może też zabraknąć pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw i owoców.
Awokado - owoc ten niezbyt w Polsce popularny jest zdecydowanie warty tego, by zwracać na niego większa uwagę. Zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Obniża ciśnienie i poprawia przepływ krwi do mózgu – dzięki temu jest bardziej dotleniony i lepiej pracuje.
Kiełki pszenicy zawierają duże ilości lecytyny, która wpływa na tworzenie śladów pamięciowych – czyli dzięki lecytynie lepiej i szybciej zapamiętujemy nowe informacje. Lecytyna uniemożliwia też odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, co poprawia przepływ krwi i sprawia, że nasz mózg pracuje sprawniej.
Sardynki, łosoś, tuńczyk i makrela powinny gościć na naszym stole 2-3 razy w tygodniu. Zawierają kwasy tłuszczowe Omega 3, które mają zbawienny wpływ na nasz mózg. Poprawiają zapamiętywanie i procesy uczenia się. Kwasy te, świetnie działają również na nasz układ krwionośny.
Składnik curry – kurkumina niweluje działanie wolnych rodników w całym ciele, co również wpływa korzystnie na pracę mózgu. Zapobiega demencji i chorobie Alzheimera. Nie stosujemy jej w nadmiarze -w wystarczy dodać ją jako przyprawę raz na jakiś czas – np. raz w tygodniu.
W codziennym odżywianiu w biurze koniecznie pamiętajmy o odpowiedniej ilości płynów, nie stosujmy produktów o wysokim indeksie glikemicznym a jako przekąskę w pracy zamiast tuczących batoników wybierajmy orzechy, kiełki i owoce.
Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.