W miesiącu:166039
Ogólnie:5718675

2

piątek, 29, marzec 2024 07:15

74-letni Wiesław Dąbrowski, reprezentant KS Paco, wygrał rywalizację w kategorii weteranów +70 lat podczas rozegranego w sobotę w Tarnobrzegu XIII Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym Bartosz 2014. Nasz wielokrotny medalista mistrzostw kraju i Pucharu Polski, pierwszy występ  po operacji (wszczepienie endoprotezy biodra!), którą przeszedł w połowie lipca, zakończył z wynikiem 60 kg. W ostatnim, trzecim podejściu zawodnik Paco próbował wycisnąć 70 kg, ale próba nie została zaliczona.
Najlepsze wyniki zawodów w Tarnobrzegu uzyskali wśród mężczyzn Jan Wegiera z Wikinga Starachowice, który w kat. 93 kg wycisnął 222,5 kg (punkty Willsa 139,841250) oraz 49-letnia Litwinka Daiva Zarovienne, która zakończyła imprezę z 97,5 kg (punkty Willsa 113,607000)
Tytuł Wojowniczki Turnieju zdobyła Magda Werner ze Startu Tarnów, a Wojownika Turnieju 65-letni Włodzimierz Żmijewski.