W miesiącu:152713
Ogólnie:5888511

5

środa, 24, kwiecień 2024 09:40

W historii startów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski reprezentanci Paco wywalczyli dwa medale. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Gątnicki. W 2010 roku w Starachowicach w rywalizacji zawodników do lat 20 "Gąbka"przegrał w półfinale kategorii do 81 kg z Dawidem Deikiem 1:6, a dwa lata później w Radomiu, w mistrzostwach U-23, w walce o finał musiał uznać wyższość Igora Jakubowskiego, późniejszego mistrza.
Niestety, w rozgrywanych w Sokółce mistrzostwach 2014 w ringu nie zobaczymy żadnego z naszych młodzieżowców. Nie oznacza to jednak, że w zawodach zabraknie pięściarzy z Lublina. Barw naszego okręgu bronić będą Rafał Rzeźnik (81 kg) i Damian Tymosz (56 kg) z Berej Boxing oraz Karol Pawlina (69 kg) z Olimpu.
W środę, pierwszego dnia zmagań, walczyć będzie jedynie Rzeźnik. Podopieczny trenera Pawła Berejowskiego, który w tym roku po emocjonującym pojedynku wygrał finał mistrzostw okręgu z naszym Kamilem Latuskiem, brązowym medalistą MP seniorów z 2009 roku, wielokrotnym mistrzem Lubelszczyzny, zmierzy się z Wiktorem Perczyńskim z Akademii Walki Warszawa.