W miesiącu:166251
Ogólnie:5902049

2

piątek, 26, kwiecień 2024 06:10

Wojtek Grabowski, instruktor na co dzień pracujący w KS Paco przy ul. Zana 72 w Lublinie zajął 145. miejsce w klasyfikacji generalnej i 27. w wiekowej M-40, w rozgrywanym w niedzielę II Maratonie Rzeszowskim - New Balance Maraton. Nasz trener  dystans 42 km 195 metrów pokonał w 3 godziny 44 minuty i 32 sekundy.
W tym roku Wojtek zaliczył już start w czterech biegach maratońskich (w sumie ma na swoim koncie już 12!). W 2014 roku oprócz Rzeszowa biegł także dwukrotnie w Warszawie (13 kwietnia w Orlen Warsaw Marathonie i 28 września w 36. PZU Maratonie Warszawskim) oraz 11 maja Lublinie!
Bieg w Rzeszowie zorganizowano po 9-letniej przerwie. Maraton ukończyło 490 zawodników i zawodniczek. Wygrał reprezentujący węgierską grupę Benedek Team Kenijczyk Too Silas Kiprono (2:17:41). Wśród kobiet najszybsza była Węgierka Katlin Garami (3:01:08).