W miesiącu:160655
Ogólnie:5713291

3

czwartek, 28, marzec 2024 14:23

W miniony weekend w Gdańsku, odbyły się debiuty w kulturystyce i fitness. To już 22 edycja. Zawody odbyły się wcześniej niż to bywało zazwyczaj, więc zawodnicy mieli trochę krótszy czas na przygotowanie się. Tym razem Gdańska Amber Expo, duża i nowoczesna hala gościła zawodników i widzów, dotychczas impreza odbywała się w Ostrwi Mazowieckiej. Poziom zawodów i ilość zgłoszonych zawodników rośnie każdego roku w bardzo dużym tempie. W ubiegłym roku było 280 startujących i mogłoby się wydawać, że ten rekord będzie ciężki do pobicia. Jednak na liście startujących w sobotę było już zapisanych 284 osoby!

Nasz klub, daje możliwość nowym zawodnikom wystartowania w barwach Paco, dlatego nie zabrakło też i naszych reprezentantów. Jedenastu zawodników i zawodniczek rywalizowało w Gdańsku o najwyższe miejsca. Z jakim rezultatem?

Ewelina Kufieta, która wystartowała w fitness sylwetkowym kobiet do 163cm zajęła drugie miejsce, natomiast w kulturystyce mężczyzn +180cm wystartował Tomasz Kuś zajmując trzecie miejsce. Z kolei w męskiej sylwetce do 175cm wystartowało dwóch reprezentantów Paco Lublin: Maciej Muszyński (zajął 8.miejsce) i Michał Burek (zajął 10. miejsce). W bikini fitness kobiet do 163cm zaprezentowała sie Malgorzata Łyczko, która zajęła 8. miejsce i Kinga Przybut, która zajęła 14. pozycję. Nasza reprezentantka, Marta Friedman zajęła 3. miejsce w kategorii bikini fitness kobiet do 168cm. W tej samej kategorii wystąpiłą Angelika Piórko (12 miejsce), Ewelina Ciepluch i Magdalena Kaleta, które niestety nie zakwalifikowały się do finału. Bardzo dobrze pokazała się też Agnieszka Więcław, która zajęła 4. miejsce w kategorii bikini fitness kobiet +168cm.

Najbardziej oblężone kategorie to: bikini fitness (70 zawodniczek w 3 kategoriach), męska sylwetka (70 zawodników w 3 kategoriach), kulturystyka klasyczna (71 zawodników w 3 kategoriach) i kulturystyka (54 zawodników w 6 kategoriach). Pula nagród rzeczowych dla zwycięzców urosła do wartości 150 000 zł. Nagrody rzeczowe przyznawane są dla pierwszych trójek w kategoriach. Ponieważ jest 20 kategorii, tak więc aż 60 debiutantów wyjedzie obładowanymi nagrodami.

Wszystkim naszym zawodnikom należą się duże brawa i gratulacje. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, bo włożyliście mnóstwo trudu, poświęcenia i sił w cały okres przygotowań. Wierzymy, że to dopiero początek Waszej sportowej kariery i z czasem na pewno osiągniecie wymarzone sukcesy!