W miesiącu:33046
Ogólnie:5966208

6

niedziela, 05, maj 2024 16:21

Adrian Kowal z Olimpu najlepszym zawodnikiem mistrzostw okręgu w boksie, a Mateusz Gątnicki z Paco najlepszym seniorem. Pięć tytułów mistrzostw oraz trzy wicemistrzów zdobyli pięściarze Paco Lublin w rozgrywanych w Krasnymstawie mistrzostwach okręgu lubelskiego w boksie.

Kroku podopiecznym trenerów Władysława Maciejewskiego i Ryszarda Murata próbowali dotrzymać zawodnicy lubelskiego Olimpu, którzy trzy razy okazali się najlepsi, a raz zajmowali drugie miejsca. Najlepszym seniorem mistrzostw został Mateusz Gątnicki z Paco.Zawodnikiem turnieju wybrano Adriana Kowala z Olimpu, który po zaciętym pojedynku pokonał 2:1 w finale kategorii 46 kg Karola Judina z Paco.

Zarówno Paco, jak i Olimp swój dorobek medalowy mogą jeszcze powiększyć. 12 marca zostaną bowiem rozegrane dwa finały w kategorii seniorów.

W wadze do 64 kg Mateusz Hoang Dao z Paco zmierzy się z Rafałem Sulejemz Olimpu (w niedzielnym półfinale wygrał z Pawłem Kołtunem z Fight Club Lublin 2:1), a w kategorii do 75 kg Kamil Latusek z Paco, walczyć będzie z Kamilem Szczęśniakiem z klubu Za bramą Kraśnik (pokonał Cypriana Perpeczko ze Sport Clubu Lublin przez RSC II r.)

- To były udane zawody nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym. Licznie zgromadzona publiczność, w hali MOSiR w Krasnymstawie pokazała, że zna się na boksie - ocenia mistrzostwa okręgu w boksie Władysław Maciejewski, trener Klubu Sportowego Paco Lublin