Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Mamy już co najmniej trzy medale!

Znakomicie rozpoczęli rywalizację w odbywającej się w Sokółce XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pięściarze z Lubelszczyzny. Z czterech zawodników walczących w czwartkowych ćwierćfinałach aż trzech: Łukasz Skoczylas z Gwarka Łęczna, Adrian Kowal z Olimpu Lublin i Damian Tymosz ze Sport Clubu wygrało swoje walki, awansując do półfinałów i zapewniając sobie tym samym co najmniej brązowe medale!

W kategorii do 50 kg Łukasz Skoczylas pokonał 12:8 Michała Kozłowskiego z OSiR Suwałki, w kategorii do 54 kg Damian Tymosz zwyciężył 11:9 Patryka Adamca z Tygrysa Elbląg, a w kategorii do 46 kg Adrian Kowal wygrał 9:1 z Grzegorzem Ciborowskim z Ostrovii Ostrów Mazowiecki.

Do półfinałów nie udało się awansować jedynie Rafałowi Rzeźnikowi ze Sport Clubu. Lublinianin w kategorii do 60 kg przegrał 7:12 z Kamilem Holką z BKS Gorzów Wielkopolski.

Jutro (piątek) przed szansą awansu do 1/2 finału staną kolejni dwaj zawodnicy z naszego regionu - Karol Judin z Paco Lublin i Jakub Rogalski z Hetmana Zamość. Pierwszy w przedpołudniowej serii zmierzy się w kat. do 48 kg z Krystianem Skarbkiem ze Stara Starachowice, mistrzem okręgu świętokrzyskiego, drugi walczyć będzie w kat. 70 kg z Mariuszem Geniuszem z Sokółki.

Półfinały odbędą się w niedzielę. Jakie szanse będą mieć w nich nasi młodzi pięściarze?

- Jestem dobrej myśli - mówi trener Andrzej Głąb z Olimpu, który w Sokółce wraz ze szkoleniowcami Bolesławem Charendarzem i Pawłem Berejowskim opiekuje się naszymi zawodnikami - Mój podopieczny, Adrian Kowal w walce o finał zmierzy się z Damianem Pietrewiczem, reprezentantem miejscowego klubu z Sokółki. Dwa razy w ubiegłym roku walczył z tym zawodnikiem - podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz turnieju Solidarności w Świdniku - i za każdym razem wyraźnie wygrywał. Nie wyobrażam sobie aby tym razem było inaczej - kończy Andrzej Głąb.