Ogólnie:5965159

4

niedziela, 05, maj 2024 12:26

Wielkie brawa dla biało-czerwonych!

Cztery złote medale wywalczyły Polki podczas zakończonych w sobotę w Katowicach VI Mistrzostw Unii Europejskiej kobiet w boksie. W finałach wystąpiło aż dziesięć naszych reprezentantek, czyli wszystkie, które przystąpiły do rywalizacji!

Przed finałami w naszych szeregach panowały znakomite nastroje. Zawodniczki między sobą typowały siedem, a nawet osiem złotych krążków.

Trener kadry Leszek Piotrowski był ostrożniejszy: Sześć wygranych to będzie wielki sukces - mówił. I trzeba przyznać, że niewiele się pomylił. Biało-czerwono wprawdzie czterokrotnie stawały na najwyższym podium, ale w dwóch przypadkach pojedynkóww wcale nie musiały przegrać. Karolina Michalczuk, która walczyła z Nicolą Adams oraz Sylwia Kusiak, która zmierzyła się z Węgierką Timea Nagy w niczym nie ustępowały rywalkom, ba według wielu obserwatorów były od nich lepsze. Zawodniczka Paco przegrała jednak 13:17, z kolei FightClubu Koszalin 16:18. Pierwsza po zejściu z podium rozpłakała się, druga poirytowana porażką zapowiedziała nawet, że  kończy karierę.
Z naszych zawodniczek po złoto sięgnęły: Sandra Kruk w kategorii do 57 kg, która przełamała w finałach niemoc biało-czerwonych (przegraliśmy najlżejsze kategorie: 48, 51 i 54 kg), Katarzyna Furmaniak w 69 kg, Lidia Fidura w 75 kg i Anna Słowik w kat. powyżej 81 kg.
Polki wygrały klasyfikację drużynową (37 punktów), wyprzedzając Turcję (17) i Anglię (15).
Puchar dla najlepszej zawodniczki mistrzostw, ufundowany przez polską parę prezydencką, otrzymała Irlandka Katie Taylor.
Wśród Polek wyróżnione zostały Kruk i Fidura.