W grudniu 1970 po zwycięskich barażach z Górnikiem Wesoła pięściarze WSK awansowali do I ligi. Hala Avii była wówczas jeszcze w budowie. W tej sytuacji kilka spotkań pięściarze WSK rozegrali w lubelskim obiekcie MOSiR (wówczas WOSTiW) przy Alejach Zygmuntowskich.
Przed pamiętnym meczem z najsilniejszą wówczas drużyną w kraju Legią Warszawa (Avia wygrała 11:9) dla kilkuset kibiców zabrakło miejsc w hali. Pozostali przed wejściem i na kilkunastostopniowym mrozie słuchali relacji z meczu spikera zawodów Mieczysława Kruka dzięki głośnikom wystawionym na zewnątrz obiektu. W drużynie Avii występowali w tym okresie: Jan Andrachiewicz, Andrzej.
Andrachiewicz, Grzegorz Dybała, Stanisław Guliński, Jan Komendarski, Józef Czyszczoń, Leszek Ciołek, Zygmunt Janowicz, Marian Karbowniczek, Jerzy Lewandowski, Zbigniew Metyk, Piotr Grudziński, Waldemar Kowalski, Czesław Marzec, Marian Michalak, Bogdan Papierz, Józef Radziewicz, Ryszard Sitkowski, Zbigniew Stańko, Zenon Wybraniec, Mieczysław Wółkiewicz, Jerzy Wiater. Drużynę trenowali Zbigniew Cybulak i Józef Kruża. O nadzwyczajnej popularności boksu w tamtym okresie świadczy fakt, że w Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na sportowca roku 1971 w dziesiątce laureatów znalazło się aż dwóch pięściarzy Avii Ryszard Sitkowski i Waldemar Kowalski.
Na zdjęciu:
Oto Złota Dziesiątka głosowania czytelników Kuriera za rok 1971 podczas ogłoszenia wyników na parkiecie hali MOSiR (wówczas WOSTiW). Od lewej lekkoatletka Startu Danuta Jędrejek, małżonka kolarza Spójni Krzysztofa Steca, pływak Avii Zbigniew Wiechnik, rajdowiec Avii Jan Szczerbakiewicz, Waldemar Kowalski, koszykarze Lublinianki Andrzej Kasprzak i Władysław Brzozowski, Ryszard Sitkowski. Na zdjęciu brakujelekkoatlety Wisły Puławy Henryka Lesiuka i piłkarza Motoru Ryszarda
Dworzeckiego.
Andrzej Kwiek