PACO POWER Multi-Vitamin

Karta Dużej Rodziny

Lubelska Karta Seniora

LUBIKA

Niedziela nie była dobrym dniem dla reprezentantów Polski startujących w Baku, w XVI Mistrzostwach Świata seniorów w boksie. Obaj nasi zawodnicy w 1/16 finału przegrali swoje walki i odpadli z turnieju.W kategorii 81 kg Igor Jakubowski uległ Irańczykowi Ehsanowi Rouzbahaniemu. Polak w 3. rundzie doznał kontuzji (w chwili zakończenia pojedynku 10:9 prowadził zawodnik z Iranu). Z kolei Patryk Brzeski w kategorii +91 kg przegrał dość wysoko, bo aż 9:30 z Erikiem Pfeiferem z Niemiec. Zawodnik Championa Nowy Dwór Mazowiecki w każdej z rund był zdecydowanie gorszy od rywala (6:9, 1:12, 2:9).

W poniedziałek w 1/16 finału walczyć będą pozostali nasi reprezentanci:

49 kg: Łukasz Maszczyk - Fahrad Sharif (Afganistan)

56 kg: Dawid Michelus - Dalakliev Detelin (Bułgaria)

75 kg: Tomasz Jabłoński - Andranik Hakobjan (Armenia)

91 kg: Michał Olaś - Siarhei Karneyeu (Białoruś)

Najtrudniejsze zadanie czeka Michelusa, który zmierzy się ze złotym medalistą nieistniejącej już kategorii 54 kg Dalaklijewem. Z kolei Jabłoński skrzyżuje rękawice z wicemistrzem globu sprzed dwóch lat Hakobjanem, a Olaś z ubiegłorocznym srebrnym medalistą mistrzostw Europy Karniejeu, z którym przegrał w czerwcu podczas Mistrzostw Europy w Ankarze.