W miesiącu:33692
Ogólnie:5966854

5

niedziela, 05, maj 2024 18:51

W Lesznie rozpoczął się dzisiaj XIX turniej im.Jana Pawlaka, będący jednocześnie finałem Pucharu Polski Kadetów w boksie.W zawodach bierze udział 90 młodych pięściarzy z 50 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich.

LOZB reprezentuje trzech zawodników, dwóch z nich: Adrian Kowal i Konrad Klembowski z Olimpu Lublin wygrało dzisiaj swoje walki. Podopieczni trenera Andrzeja Głąba mają zapewnione już co najmniej brązowe medale.

Adrian Kowal w ćwierćfinale kategorii do 48 kg pokonał 3:0 Damiana Pietrewicza z OSiR Suwałki, a Konrad Klembowski, walczący w kategorii do 63 kg wygrał przez RSC w III rundzie z Szymonem Kwaskiem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Trzeci z zawodników z lubelskiego okręgu, Jakub Rogalski z Hetmana Zamośc w kat. do 70 kg przegrał z Łukaszem Wiktorem z Rushh Kielce.

Do Leszna wybrało się także dwóch innych zawodników Hetmana: Paweł Muzyczuk (60 kg) i Karol Rogalski (66 kg), którzy wygrali eliminacje strefowe rozegrane w ostatni weekend w Chełmie. Obaj młodzi pięściarze nie zostali jednak odpuszczeni do rywalizacji, bo Polski Związek Bokserski na wniosek Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego strefowych eliminacji rozegranych w Chełmie nie uznał.

Prezes LOZB Piotr Osiak zapowiedział interwencję w pięściarskiej centrali. Nie zmieni to jednak faktu, że nasi zawodnicy pojechali na drugi koniec Polski jedynie na wycieczkę.