W miesiącu:32548
Ogólnie:5965710

6

niedziela, 05, maj 2024 14:21

Sukcesem zawodników Klubu Sportowego Paco zakończyły się w Świdniku mistrzostwa okręgu lubelskiego kadetów, juniorów i seniorów w boksie.

Podopieczni trenerów Władysława Maciejewskiego i Ryszarda Murata wygrali osiem kategorii, w kolejnych pięciu zajęli drugie miejsca! W mistrzostwach wystartowało 58 zawodników z siedmiu klubów. Medale rozdano w 16. kategoriach.
– Zawody stały na dobrym poziomie. Cieszy coraz większa liczba startujących młodych zawodników. W odróżnieniu od ubiegłorocznych mistrzostw, kiedy w większości kategorii tytuły mistrzowskie z braku zawodników przyznawane były walkowerem, tym razem walk nie stoczono tylko w jednej kategorii, ciężkiej juniorów – mówi Ryszard Murat, trener w KS Paco.
Za najlepszą walkę turnieju uznano pojedynek półfinałowy Marcina Żelechowskiego z Avii Świdnik z Pawłem Żakiem z Paco wygrany przez świdniczanina 3:2 – To była druga walka naszego zawodnika. Z kolei jego rywal toczył 28 pojedynek w swojej karierze. Moim zdaniem sędziowie wydali krzywdzący werdykt. Paweł nie był gorszy – dodaje Murat.
Mistrzowie okręgu w kategorii juniorów będą reprezentować Lubelszczyznę mistrzostwach Polski w Kielcach (14-18 marca). Mistrzowie i wicemistrzowie w kategorii kadetów wywalczyli prawo startu w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dniach 8–11 marca w Zamościu.BAS.

Odwiedza nas 457 gości oraz 0 użytkowników.