W miesiącu:34147
Ogólnie:5967309

8

niedziela, 05, maj 2024 20:26

Z czterema medalami wracają pięściarze PACO Lublin z turnieju imienia V. Karpaciauskasa w Poniewieżu. Na Litwie dwa kolejne krążki wywalczyli też zawodnicy MKS II LO w Chełmie.

W międzynarodowych zawodach juniorów wzięli udział bokserzy z Estonii, Norwegii, Litwy, Łotwy i Polski.
Najlepiej spisał się Łukasz Maciec, który w swojej kategorii wagowej (69 kg) zajął pierwsze miejsce, po ciekawej walce pokonując w finale Estończyka Dimitrija Kormilina.
Srebrne krążki wywalczyli z kolei Kamil Latusek (64 kg) i Mateusz Gątnicki (75 kg) – obaj PACO Lublin oraz Michał Smoter (+91 kg) i Arkadiusz Zalewski (81 kg) z MKS II LO Chełm. Brązowy medal zdobył Patryk Czerwonka.
Tymczasem w kraju udanie rywalizację w Pucharze Polski zakończyli kadeci PACO Lublin. W zawodach startowało pięciu pięściarzy lubelskiego klubu. Do walk półfinałowych awansowało trzech bokserów. Niestety, musieli uznać wyższość swoich rywali. Kamil Marzec stosunkiem głosów 1:2 przegrał z Mateuszem Szeremetą (BKS Hetman Białystok), Mateusz HongDao uległ przez RSC w pierwszej rundzie Wojciechowi Sawickiemu (CRISTAL Białystok), w ten sam sposób swoją walkę z Michałem Świątkowskim (06 Kleofas Katowice) zakończył też Radek Podgórski, który przez RSC odpadł w drugiej rundzie.
– Pomimo przegranych walk jestem jednak zadowolony ze startu. Zabrakło trochę szczęścia, bo gdyby losowanie było bardziej korzystne nasi kadeci na mocnych rywali trafiliby dopiero w finale. A tak wszyscy, poza Kamilem Marcem, niemal z marszu trafili na reprezentantów kadry Polski. Niestety, nasi zawodnicy nie dorównują im jeszcze umiejętnościami. Po tym co zobaczyłem, sądzę, że zmobilizuje ich to do większej pracy – podsumowuje trener Ryszard Murat.
W zawodach w Sokółce wzięli udział również pięściarze z Olimpu Lublin i Gwarka Łęczna. Podopieczni trenera Andrzeja Głąda przegrali swoje pojedynki w ćwierćfinałach: Michał Rola 0:3 z Patrykiem Szydłowskim, a Khondorij Erdenbajar 0:3 z Wojciechem Remesem.
Trochę lepiej poszło za to wychowankom Gwarka Łęczna. Michał Smerdel po walce z Konradem Rogowskim zdobył srebrny medal w kat. 48 kg, zaś Dariusz Tudrujek podobny krążek w kat. 75 kg wywalczył w starciu z Michałem Borucem. Obaj zawodnicy reprezentowali już jednak region kielecki.