W miesiącu:32120
Ogólnie:5965282

3

niedziela, 05, maj 2024 12:53

Do 31 grudnia trwa głosowanie w 51. Plebiscycie Kuriera Lubelskiego na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca 2012 roku. Wśród trzydziestki nominowanych zawodniczek i zawodników znalazło się troje reprezentantów Klubu Sportowego Paco: Karolina Michalczuk, Łukasz "Gruby" Maciec i po raz pierwszy Marek Olejniczak, tegoroczny mistrz świata w kulturystyce. Z grona naszych wspaniałych sportowców w plebiscytowej „Złotej Dziesiątce” dotychczas swoją obecność zaznaczyła jedynie Karolina Michalczuk.

Podopieczna treneraWładysława Maciejewskiego wybierana jest przez kibiców do grona najlepszych sportowców nieprzerwanie od 2005 roku. Aż trzykrotnie stawała na podium, w tym wygrała za 2008 rok!

Przed dwunastoma miesiącami w 50. Plebiscycie Kuriera Karolina Michalczuk, podobnie jak rok wcześniej zajęła piąte miejsce. Na której pozycję znajdzie się tym razem? Naszej olimpijce z Londynu, brązowej medalistce Mistrzostw Świata 2012 z Chin życzmy wygranej, w najgorszym wypadku miejsca na drugim lub trzecim stopniu podium. Zachęcamy do głosowania!
Aby oddać głos na naszych reprezentantów należy na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT) wysłać SMS o treści
SPORT.9 głosując na Karolinę Michalczuk

SPORT.27 głosując na Łukasza Maćca
SPORT.30 głosując na Marka Olejniczaka

Miejsca Karoliny Michalczuk w Złotej Dziesiątce sportowego plebiscytu Kuriera Lubelskiego za

2005 rok - 3. miejsce
Gdy nasza zawodniczka zdobywała mistrzostwo Europy w norweskim Tonsbergu, pierwsze, historyczne dla polskiego kobiecego pięściarstwa w plebiscycie była trzecia tuż, za szczypiornistkami Sabiną Włodek i Magdaleną Chemicz.
2006 rok - 2. miejsce
Lepsza od podopiecznej trenera Władysława Maciejewskiego, wicemistrzyni świata z New Delhi okazała okazała się Magdalena Chemicz, bramkarka zespołu mistrzyń Polski w piłce ręcznej
2007 rok - 7. miejsce
2008 rok - 1. miejsce

Nasza mistrzyni Świata z Ningbo zdecydowanie wygrała plebiscyt
2009 - 4. miejsce
Choć po raz drugi w karierze Karolina Michalczuk została mistrzynią Europy nie znalazła się na podium. Stanęli tam za to nieoczekiwanie między innymi zapaśniczka Suplesu Kraśnik Agata Pietrzyk i.... młodziutkim motocrossowcem Bartosz Piątek z KM Cross, który ... właśnie za co?
2010 - 5. miejsce
Brązowy medal MŚ, trzeci w karierze Karoliny Michalczuk nie został doceniony przez kibiców. Nasza zawodniczka znowu poza plebiscytowym podium. Wygrał Konrad Czerniak (Wisła Puławy, pływanie), druga była Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj, podnoszenie ciężarów), trzeci Karol Kędzierski (KM Cross Lublin, Sekcja Motorowa Bogdanka Górnik Łęczna, motocross, cross country), a czwarty Wojciech Zydroń (Azoty Puławy, piłka ręczna)
2011 - 5. miejsce
I znowu poza podium. Podobnie jak rok wcześniej wygrał pływak Wisły Konrad Czerniak, a druga była sztangistka Marzena Karpińska. Trzecie miejsce przypadło zapaśniczce z Chełma Katarzynie Krawczyk, a czwarte szczypiornistce SPR Małgorzacie Majerek.